• rozwiń
    • WIG20 2188.20 +0.70%
    • WIG30 2521.46 +0.73%
    • WIG 56753.79 +0.71%
    • sWIG80 11547.10 +0.62%
    • mWIG40 3939.78 +0.74%

Ostatnia aktualizacja: 2019-05-24 17:15

Dostosuj

Twórca Pokemon Go odpowiada na pytania fanów. Zapowiada zmiany w grze

Foto: PAP/EPA/ KIMIMASA MAYAMA Foto: Pokemon Go podbija rynek aplikacji. Także w Japonii

Aktualizacje oraz nowe funkcje w Pokemon Go mogą pojawić się w ciągu kilku miesięcy. Zgodnie z zapowiedziami jednego z współtwórców gry Johna Hanke, wszechświat stworków zostanie urozmaicony.

John Hanke, założyciel Niantic Labs i jeden z współtwórców gry Pokemon Go, spotkał się z fanami komiksowych produkcji podczas ostatniego dnia Comic-Con w San Diego.

Aktualizacje Pokemon Go

Hanke zapowiedział, że w najbliższych miesiącach w grze pojawią się aktualizacje i nowe funkcje. Wśród nich m.in. więcej stworków i elementów wszechświata Pokemonów. Dodał również, że twórcy gry pracują nad poprawieniem funkcji "pokestopów" i "siłowni".

Podczas sesji pytań i odpowiedzi z udziałem publiczności powiedział, że zespół był świadomy usterek oraz błędów w grze. Jednocześnie wskazując, że twórcy wzięli pod uwagę sugestie fanów dotyczące choćby funkcji hodowli Pokemonów.

Hanke mówił także, że wykorzystanie funkcji AR, łączącej świat rzeczywisty z wirtualnym, ma zachęcić ludzi do wyjścia na zewnątrz, bycia aktywnym i zachęcić do spotkań z nowych ludzi.

Wielka popularność

Niewielki zespół Niantic Labs, który od ubiegłego roku jest podmiotem niezależnym od Google, odpowiada za serwery gry. Tak żeby były w stanie przyłączyć jak najwięcej użytkowników Pokemon Go. Hanke powiedział, że priorytetem dla nich jest zapobieganie awariom serwerów.

Wyzwanie jest jednak spore, Pokemon Go zachwycił bowiem fanów na całym świecie i bije rekordy popularności. Tylko w Stanach Zjednoczonych w ciągu dwóch tygodni gra zgromadziła prawie 21 mln aktywnych użytkowników.

 

Zobacz materiał z programu "Polska i Świat" w TVN24 na temat gry Pokemon Go (13.07.2016):

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane