• rozwiń

Przełom w powietrzu. W samolocie nie będzie już tak trzęsło

Przełom w powietrzu. W samolocie nie będzie już tak trzęsło
Foto: Shutterstock Foto: Podróże samolotem mają być jeszcze bezpieczniejsze

To przełomowy krok w bezpieczeństwie i komforcie podróżowania samolotem. The Weather Company, IBM Business oraz Gogo Business Aviation wprowadzają nowoczesną technologię, która pozwoli na alarmowanie pilotów o turbulencjach w czasie rzeczywistym.

Turbulence Auto PIREP System (TAPS), bo tak nazywa się system, będzie dostarczał powiadomienia o turbulencjach w czasie rzeczywistym oraz zakłada możliwość wysyłania alarmów bezpośrednio do pilotów.

- Musimy wykorzystywać dostępną technologię do zwiększenia satysfakcji z lotu i poprawy bezpieczeństwa. Zapewnienie dostępu do danych w czasie rzeczywistym za pośrednictwem naszej sieci pomoże pilotom i zespołom operacyjnym poprawić planowanie lotu, a liniom lotniczym zapewnić najlepszą jakość obsługi klienta podczas trwania lotu - powiedział wiceprezes Gogo Andrew Kemmetmueller, cytowany w oświadczeniu do transakcji.

Oprogramowanie TAPS znajdzie się na serwerze Gogo, który zapewni dostęp do niezbędnych danych generowanych przez samoloty w celu tworzenia raportów o intensywności turbulencji, a także raportów pogodowych.

Duży koszt

Ma to zwiększyć zarówno komfort jak i bezpieczeństwo pasażerów. IBM wskazuje bowiem, że turbulencje powodują również różne uszkodzenia samolotów. Jak wynika z informacji The Weather Company i Gogo, problemy związane z turbulencjami mogą kosztują linie lotnicze około 100 mln dolarów rocznie.

 

Posłuchaj rozmowy z Jakubem Poradą o podróżach do USA (12.06.2016):

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane