• rozwiń
  • WIG20 2285.08 -1.58%
  • WIG30 2649.94 -1.61%
  • WIG 60391.42 -1.25%
  • sWIG80 14454.84 -0.31%
  • mWIG40 4753.70 -0.85%

Ostatnia aktualizacja: 2018-03-16 17:15

Dostosuj

Operator ściął prędkość internetu, teraz ją przywraca. "Wynik negocjacji"

Smartfony przeszkadzają w życiu rodzinnym "Źródło: TVN24 BiS"

Sieć Play zwiększa prędkość internetu w roamingu krajowym. Jak poinformował tvn24bis.pl Marcin Gruszka, rzecznik prasowy operatora, zostanie ona przywrócona do poziomu "sprzed poprzedniej redukcji". Oznacza to, że prędkość internetu zwiększy się z 1,5 Mb/s do 3 Mb/s.

"Jestem przekonany, że to dobra informacja dla wszystkich klientów, którzy są poza zasięgiem sieci Play i korzystają z roamingu krajowego" - dodał Marcin Gruszka.

Przyczyny decyzji

W czwartek na blogu rzecznika prasowego Play pojawił się krótki film, w którym poinformował on o zwiększeniu prędkości internetu. W nagraniu nie podano jednak żadnych szczegółów, dlatego postanowiliśmy skierować pytania do Marcina Gruszki.

W odpowiedzi przesłanej tvn24bis.pl przedstawiciel operatora wyjaśnił, że chodzi o przywrócenie prędkości "sprzed poprzedniej redukcji". Doszło do niej na początku czerwca tego roku, kiedy Play ograniczył o połowę prędkość internetu mobilnego w roamingu krajowym.

Pytany o powody o powrotu do 3 Mb/s, rzecznik Play wskazał, że "to wynik pozytywnych negocjacji z partnerem roamingowym". Jednocześnie zwracając uwagę na nową umowę z Orange, "która daje nowe możliwości, których klienci doświadczą już na początku roku".

Umowa między operatorami została podpisana pod koniec lipca tego roku. Aneks do umowy roamingu krajowego zakłada czteroletnią współpracę i zmienia warunki rozliczeń między Orange i Play.

Porozumienie ma zapewnić klientom Play lepszy dostęp do sieci, zwłaszcza na obszarach wiejskich.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane