• rozwiń
  • WIG20 2321.52 -0.12%
  • WIG30 2665.88 -0.35%
  • WIG 60372.23 -0.26%
  • sWIG80 11904.75 +0.10%
  • mWIG40 4071.71 -0.90%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Zakupy bez karty. Sportowcy w Rio zapłacą pierścionkiem

Zakupy bez karty. Sportowcy w Rio zapłacą pierścionkiem
Foto: visa.com Foto: Pierścionek Visy jest wodoodporny. Można zanurzyć go nawet na głębokość 50 metrów

Sportowcy, biorący udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio, będą mogli płacić za zakupy zbliżając do terminala dłoń ze specjalnym pierścionkiem.

Na początek z płatności za pomocą pierścionka będą mogli korzystać sportowcy, biorący udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio. Usługę na rynek wprowadza w ramach testów Visa. Firma chce, by docelowo technologia była dostępna dla wszystkich klientów.

Wyścig technologii

Urządzenie jest wodoodporne, w środku ma baterię oraz wbudowany chip, który z pomocą technologii NFC będzie umożliwiał realizowanie płatności. Wystarczy, że zbliżymy pierścień do terminala, a rachunek zostanie uregulowany.

Główny rywal Visy - firma Mastercard również inwestuje w nowe formy płatności. W październiku zeszłego roku rozpoczęła współpracę z firmą Ringly i obecnie pracują one wspólnie nad pierścionkiem, którym będzie można płacić za zakupy.

Turniej olimpijski w Rio de Janeiro rozpocznie się 5 sierpnia. Jak podaje Visa, nowa technologia ma umożliwić sportowcom swobodne robienie zakupów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane