• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Pijany mężczyzna zaatakował robota

Pijany mężczyzna zaatakował robota
Foto: Tokumeigakarinoaoshima/CC0 Foto: Ofiara ataku ma na imię Pepper

60-letni mężczyzna, najwyraźniej pod wpływem alkoholu, dokonał fizycznej napaści na człekoksztatnego robota, by wyładować na nim niezadowolenie z jakości obsługi w punkcie telefonii komórkowej w mieście Kanagawa niedaleko Tokio - doniosły japońskie media.

Ofiara ataku ma na imię Pepper, plastikową białą powłokę, wielkie oczy, tablet wbudowany w piersi i sam jeździ na kółkach. Doskonale czuje się w tłumie, ma wrodzone skłonności do pomagania ludziom w swoim otoczeniu i potrafi z nimi rozmawiać w sposób miły i naturalny.

Opinie klientów

W salonach japońskiego operatora komórkowego pracują setki takich Pepperów, a ich zadaniem jest przyjmowanie opinii od klientów.

Poniekąd tak właśnie stało się w przypadku Kiichi Ishikawy, który - niezadowolony z obsługi przez człowieka z krwi i kości - postanowił się wyładować na Bogu ducha winnym Pepperze i wymierzył mu solidnego kopniaka. W rezultacie - podała prasa tabloidowa - refleks i ruchy Peppera uległy wyraźnemu spowolnieniu.

Wszystko zarejestrowały kamery telewizji przemysłowej i pan Ishikawa został w niedzielę zatrzymany za napaść na robota. Policja stara się teraz oszacować wartość uszczerbku na zdrowiu Peppera, który kosztuje ok. 1460 euro plus miesięczny abonament.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane