• rozwiń

Pierwszy samochód z Android Auto wyjedzie na drogi

Pierwszy samochód z Android Auto wyjedzie na drogi
Foto: Hyundai Foto: Południowokoreański Hyundai stał się pierwszym producentem samochodów, który zaoferował swoim klientom system operacyjny Google Android Auto

Południowokoreański Hyundai jest pierwszym producentem samochodów, który zaoferuje swoim klientom system operacyjny Google Android Auto. Na początku będzie on dostępny w modelu Sonata.

System Android Auto łączy samochód ze smartfonem i pozwala korzystać z aplikacji takich jak Google Maps za pomocą głosu, przycisków na kierownicy lub ekranu na desce rozdzielczej. Użytkownik może także wysyłać SMS-y (np. dyktując je głosowo), wykonywać i odbierać połączenia telefoniczne lub słuchać muzyki z ulubionej aplikacji

Rywalizacja z Apple

Google poinformował, że do 2016 roku system będzie dostępny w 28 różnych markach takich jak Hyundai, Audi i Honda.

Apple, który produkuje samochodowy system CarPlay, podpisał wcześniej podobne umowy z BMW, General Motors i Hondą.

Hyundai Motor Group, do którego należy także Kia, jest piątym największym producentem samochodów na świecie. Koncern poinformował, że oprócz systemu Android będzie również oferował swoim klientom system Apple.

Będzie bezpieczniej

Jak twierdzi Hyundai, korzystanie z sytemu przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drodze. Uruchomienie Android Auto blokuje bowiem ekran smartfonu, więc kierowcy nie są kuszeni, aby wciąż na niego spoglądać.

Zdaniem ekspertów z firmy badawczej Euromonitor Google będzie miał przewagę nad Apple na rynkach wschodzących, takich jak Indie, ponieważ smartfony z Androidem stanowią tam 85 proc. wszystkich telefonów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane