• rozwiń

Ruszyły nowe połączenia między Polską a Ukrainą. Codziennie i za grosze

Ruszyły nowe połączenia między Polską a Ukrainą. Codziennie i za grosze
Foto: Shutterstock Foto: Hyundai Rotem

W piątek z Kijowa do Przemyśla dotarł pierwszy pociąg, który zainaugurował nowe międzynarodowe połączenie kolejowe. Pociąg z Kijowa przez Lwów do Przemyśla i z powrotem będzie kursował codziennie.

Podróż z Przemyśla do Kijowa w wagonie drugiej klasy będzie kosztować 13,40 euro, a do Lwowa 8,60 euro.

Szybki przejazd

- Pasażerowie będą mogli szybko i w komfortowych warunkach podróżować między Polską a Ukrainą. Jest to szczególnie ważne dla wielu Polaków mieszkających we Lwowie i w innych częściach Ukrainy. Godziny odjazdu i przyjazdu nowego składu zostały tak zaplanowane, by mieszkańcy m.in. Dolnego i Górnego Śląska czy Małopolski mogli wygodnie przesiadać się w Przemyślu – powiedział  rzecznik PKP Intercity Cezary Nowak.Skład kursuje raz dziennie przez cały tydzień. Z Kijowa wyrusza o godz. 6:45, zatrzymując się po drodze m.in. we Lwowie, a do Przemyśla dociera na godz. 13:25. W drogę powrotną pociąg wyjeżdża o godz. 14:26, zatrzymując się we Lwowie o godz. 17:17, a do Kijowa dociera na godz. 22:33.

Elektryczny zespół trakcyjny

Nowak zapewnił, że "dogodne skomunikowanie nowego pociągu na stacji w Przemyślu, w obu kierunkach, zapewnia skład IC Wyspiański".

- Pociąg ten zatrzymuje się m.in. we Wrocławiu, w Opolu, Częstochowie, Krakowie i Rzeszowie – dodał rzecznik.

Nowe połączenie będzie obsługiwane przez elektryczny zespół trakcyjny Hyundai Rotem. Za jego zestawienie i obsługę odpowiada strona ukraińska.

Ile zapłacisz?

Przejazd w wagonie pierwszej klasy z Przemyśla do Kijowa kosztuje 17,90 euro, a do Lwowa 8,60. Z kolei opłata za przejazd dziecka do 12. roku życia w tej klasie wynosi 11 euro do Kijowa i 6,40 do Lwowa. Za bilet do wagonów drugiej klasy trzeba zapłacić do Kijowa 13,40 euro, do Lwowa 7,10 euro. Dzieci podróżujące w drugiej klasie muszą zapłacić 8,70 euro do Kijowa i 5,60 euro do Lwowa.

Przywrócenie komunikacji kolejowej na trasie Przemyśl – Kijów jest m.in. rezultatem ustaleń wyjazdowego posiedzenia sejmowej Komisji Infrastruktury, która 23 listopada obradowała w Krasiczynie. W jej posiedzeniu udział wzięli również przedstawiciele ministerstwa infrastruktury Ukrainy.

Zobacz: Antybakteryjny pociąg (Film z 22.12.2016)

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (8)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
lukasz_bodzionyhvaz
Trzeba robić sensacje, bo ostatnio Pani na mnie głos podniosła w markecie (Śląsk), krzycząc "Tatiana". ..... Pan tylko chciał Ci zyczenia złożyć. Ja nawet nie wiedziałem o co chodzi...
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
pirea
teraz będzie czysty biznes papierosy i alkochol ktorych juz od dawna na naszym rynku nie brakuje
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Azerate
Rzecznik PKP mówiąc o tym, że podróż odbędzie się szybko (niecałe 100km w 2 godziny) chyba ma przed oczami standard polski i ukraiński, bo na pewno nie zachodnioeuropejski.
  • 1
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane