• rozwiń

Peugeot Citroen i Mitsubishi wstrzymują częściowo produkcję w Rosji

Foto: REUTERS/Maxim Shemetov, FORUM Foto: Powodem takiej decyzji jest słabnąca sprzedaż

Francuski koncern Peugeot Citroen oraz japoński Mitsubishi czasowo wstrzymały produkcję niektórych modeli swoich aut w Rosji - pisze “The Moscow Times”. To odpowiedź na gwałtowny spadek sprzedaży aut w tym kraju, z powodu kryzysu gospodarczego.

W poniedziałek Peugeot Citroen w swoich zakładach PSMA Rus w regionie Kaługa wstrzymał produkcję modeli C4 i 408 sedan do 10 lipca.

Jak czytamy, fabryka w Kałudze jest współwłasnością Mitsubishi, który w poniedziałek także rozpoczął wstrzymywanie produkcji swojego crossovera Outlander i Pajero Sport - informuje gazeta

“Wiedomosti”. I dodaje, że produkcja tych dwóch modeli ma zostać wznowiona 12 maja.

Coraz słabiej

Peugeot Citroen poinformował, że wstrzymanie produkcji spowodowane jest trudną sytuacją na rosyjskim rynku i spadkiem popytu.

Sprzedaż samochodów Peugeot spadła o 79 proc. rok do roku, do 545 sztuk. Podobnie zmalała sprzedaż Citroena, do 484 pojazdów. Z kolei Mitsubishi zanotował spadek o 68 proc. rok do roku - 3250 pojazdów.

Mniejsza sprzedaż samochodów spowodowana jest przez staczającą się w recesję gospodarkę, sankcje i niskie ceny ropy naftowej. Przyczynił się do tego także słaby rubel - pisze “The Moscow Times”.

65 proc. części używanych do produkcji modeli C4 i 408 w Rosji pochodzi z importu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
kolom
Na rynek wchodzą Chińskie marki które popierają ceną.Za chwilę wyprą miejscami pracy i śladu nie pozostanie po europejskiej motoryzacji na wschodzie. Tylko Ford jakoś nie zamierza ukarać Rosji sankcjami.A szkoda
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
usmiech_prezesa
Brawo. beda musieli sprzedawac w Polsce.w zamian za jablka.
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane