• rozwiń
    • WIG20 2208.54 -0.16%
    • WIG30 2497.43 -0.11%
    • WIG 57950.18 -0.06%
    • sWIG80 11410.26 -0.38%
    • mWIG40 3665.88 +0.46%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Oszuści wyłudzają hasła na Facebooku. Nie klikajcie w ten link

Hakerzy są coraz sprytniejsi. Jak się zabezpieczać przed cyberatakami? Odtwórz: Hakerzy są coraz sprytniejsi. Jak się zabezpieczać przed cyberatakami?
Hakerzy są coraz sprytniejsi. Jak się zabezpieczać przed cyberatakami? "Źródło: TVN24 BiS"

Ktoś wrzucił tu twoje zdjęcia, musisz szybko to zobaczyć - wiadomości o takiej treści wraz z linkiem rozsyłają za pośrednictwem Messengera oszuści, podszywający się pod naszych znajomych. Cyberprzestępcy wyłudzają w ten sposób hasła do Facebooka. Przed zagrożeniem ostrzega branżowy portal Zaufana Trzecia Strona.

Atak rozpoczyna się od jednego zainfekowanego użytkownika, który następnie, bez swojej wiedzy, rozsyła wszystkim swoim znajomym różne wiadomości za pośrednictwem Messengera.

Treść wiadomości brzmi: "ktoś wrzucił tu twoje zdjęcia, lepiej to szybko sprawdź" lub "chyba już wiesz, że jesteś na tej stronie? ktoś wrzucił tu twoje zdjęcia".

W wiadomości załączony jest link, który przekierowuje do fałszywego panelu logowania, udającego Facebooka. Dane uwierzytelniające, które tam wpiszemy, trafiają w ręce oszustów.

Co robić?

W przypadku kliknięcia w link należy jak najszybciej zmienić hasło do Facebooka, włączyć dwuskładnikowe uwierzytelnienie oraz przejrzeć zainstalowane aplikacje.

Zaufana Trzecia Strona informuje, że Facebook zareagował na zagrożenie i złośliwe wiadomości zniknęły na razie zarówno ze skrzynek nadawców, jak i odbiorców, ale przestrzega jednocześnie, że ataki mogą wkrótce powrócić.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane