• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Opaska z wyginającym się ekranem. Zrewolucjonizuje modę i technologię?

Opaska z wyginającym się ekranem. Zrewolucjonizuje modę i technologie? Odtwórz: Opaska z wyginającym się ekranem. Zrewolucjonizuje modę i technologie?
Foto: CNN | Video: TVN24BiS/Świat Technologii Foto: Ekran opaski można wyginać, składać, skręcać, a nawet wygiąć w rulon | Video: Opaska z wyginającym się ekranem. Zrewolucjonizuje modę i technologie?

To ma być pierwsza taka opaska na świecie. Amerykański start-up chce wypuścić na rynek bransoletkę z wyginającym się wyświetlaczem. Gadżet może zrewolucjonizować modę i technologię.

Ekran można składać, skręcać, a nawet wygiąć w rulon. Firma Polyera spędziła 10 lat na rozwijaniu tej nowej technologii. Prawdziwy przełom kryje się pod ekranem.

Zmienny kształt

- Zaczęliśmy od użycia nowych przewodników elektrycznych. Dzięki temu np. tranzystory są elastyczne i bardzo wytrzymałe - mówi Phil Inagaki, prezes firmy Polyera.

Wyginanie ekranu nie było najtrudniejszym zadaniem dla twórców opaski. Ważne było też skonstruowanie sprzętu elektronicznego pod wyświetlaczem tak, aby również można było zmieniać mu kształt. - Materiały elektroniczne najtrudniej zgiąć - przyznaje prezes firmy i dodaje, że i to się udało.

Elastyczny wyświetlacz wykorzystuje technologię czarnego elektronicznego tuszu. Dzięki temu całość jest cienka, wytrzymała i energooszczędna.

Technologia przyszłości

- Większość elektronicznych urządzeń, które nas otacza jest "sztywnymi cegłami". Chciałem sprawić, aby były łatwiejsze. Elastyczna forma wyświetlacza to zupełnie nowe możliwości - twierdzi Inagaki i dodaje, że jego produkt można wykorzystać np. w ubraniach.

- Gdyby taki materiał trafił do fabryk moglibyśmy stworzyć wiele rzeczy z wbudowanymi wyświetlaczami - dodaje.

Jego firma stworzyła markę "Wove", która rusza od przyszłego roku. - Chcemy zawijać wyświetlacz w opaskę. Można ją złączyć i nałożyć na nadgarstek. Cała powierzchnia ekranu jest dotykowa, a treść to np. wiadomości, czy pogoda. Oczywiście wszystko można zmieniać i dostosować do własnych potrzeb - tłumaczy Inagaki.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane