• rozwiń

Gogle do wirtualnej rzeczywistości tylko dla wytrwałych

Gogle do wirtualnej rzeczywistości tylko dla wytrwałych
Foto: betto rodrigues / Shutterstock.com Foto: Użytkownik testuje okulary Oculus Rift podczas VRLA Expo w Los Angeles

Innowacja z opóźnieniem - wszystko przez ciężki początek gogli do wirtualnej rzeczywistości. Później niż oczekiwano trafią bowiem do klientów gogle Oculus Rift, a problemy z zamówieniami są także w przypadku HTC Vive.

Pierwsze zestawy gogli do wirtualnej rzeczywistości miały trafić do klientów już 28 marca, ale wielu z nich wciąż czeka na zakupiony sprzęt. Powodem mają być "nieoczekiwane braki elementów" w zestawach.

Jak zapewnia Oculus nowe informacje w sprawie zamówień klienci powinni otrzymać do 12 kwietnia. Firma stara się jednak zrekompensować opóźnienia i każdemu, do kogo gogle trafią po terminie, oferuje zwolnienie z opłaty za wysyłkę.

Poinformował o tym na Twitterze Palmer Luckey, prezes Oculusa.

- Pierwsze zestawy są dostarczane wolniej niż zakładaliśmy, więc dajemy darmową wysyłkę dla wszystkich, którzy kupili sprzęt w przedsprzedaży - napisał.
Takich problemów na pewno nie spodziewał się jednak Luckey, osobiście wysyłając w ubiegłym tygodniu pierwszego Oculusa Rift do klienta na Alasce. Czym pochwalił się w nagraniu na Facebooku.

Problemy rywala

Nieco otuchy firmie i jej prezesowi może dodać fakt, że swoje problemy przeżywa również rynkowy rywal HTC.

HTC Vive, którego premierę zaplanowano na 5 kwietnia już od dłuższego czasu są dostępne w przedsprzedaży. Klienci donoszą jednak, że ich zamówienie dokonane nawet miesiąc temu, zostały anulowane.

Powodem są kłopoty z systemem, który automatycznie odrzuca niektóre płatności. I w konsekwencji nie można zrealizować zamówienia.

W 2014 roku Facebook kupił firmę Oculus VR:

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane