• rozwiń
  • WIG20 2148.53 -0.53%
  • WIG30 2431.70 -0.47%
  • WIG 56647.08 -0.44%
  • sWIG80 11477.60 +0.27%
  • mWIG40 3613.37 -0.44%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Obserwujesz dziecko przez kamerę? Haker też może to robić

Obserwujesz dziecko przez kamerę? Haker też może to robić
Foto: Shutterstock Foto: Kamera mogą być wykorzystywane jako trampolina do atakowania innych domowych urządzeń - ostrzegają eksperci

Kilka popularnych kamer internetowych wykorzystywanych do monitorowania dziecka jest narażonych na ataki hakerów - ostrzegają naukowcy z amerykańskiej firmy Rapid7. Włamanie do takiej kamery może dać cyberprzestępcom dostęp do innych domowych urządzeń.

Kamera filmuje dziecko w domu i wysyła strumień wideo na stronę internetową oraz aplikację na smartfon lub tablet.

Wiele wad

Eksperci z Rapid7 poinformowali, że znaleźli poważne problemy związane z bezpieczeństwem. Wykryli też wady projektowe we wszystkich kamerach, które testowali. Niektóre z nich miały ukryte, niemożliwe do zmiany hasła, często podane w instrukcjach obsługi lub w internecie. Ponadto, niektóre urządzenia nie szyfrowały strumieniowanych danych.

Jak podkreśla Mark Stanisław, starszy konsultant w Rapid7 wyższe ceny kamery nie przekładają się na większy poziom bezpieczeństwa. - Droższe modele wyposażone są w dodatkowe funkcje, co potencjalnie daje hakerom więcej sposobów, aby uzyskać dostęp do kamery - tłumaczy.

Rapid7 testowała siedem kamer produkowanych przez sześć różnych firm. Philips In.Sight B120, która kosztuje ok. 60 funtów, miała wady, które pozwalają hakerowi uruchomić kamerę i obserwować strumień wideo w trybie online. Haker może również włamać się do podłączonego komputera domowego.

Phillips poinformował, że ten model został wycofany ze sprzedaży, a firma pracuje nad aktualizacją oprogramowania, aby naprawić błędy. 

Naukowcy testowali również kamery iBaby i iBaby M3s, Summer Infant's Summer Baby Zoom, Lens Peek-a-View, Gynoii i Trendnet WiFi Baby Cam TV-IP743SIC.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane