• rozwiń
  • WIG20 2194.58 -0.57%
  • WIG30 2490.03 -0.77%
  • WIG 58026.68 -0.72%
  • sWIG80 11627.70 +0.15%
  • mWIG40 3749.54 -1.58%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Gospodarka

Nowy Android z dodatkowymi funkcjami. Smartfon każe ci pójść spać

Smartfony przeszkadzają w życiu rodzinnym Odtwórz: Smartfony przeszkadzają w życiu rodzinnym
Smartfony przeszkadzają w życiu rodzinnym "Źródło: TVN24 BiS"

Nowa wersja systemu Android poinformuje użytkownika, jak wiele czasu spędza on przed ekranem swojego telefonu, a także pokaże czas korzystania z poszczególnych aplikacji - poinformował dziennik "Wall Street Journal".

Według dziennika nowa funkcjonalność w systemie Android to odpowiedź Google na zarzuty krytyków, którzy twierdzą, że produkty firmy są zbyt uzależniające dla ich użytkowników.

Limity korzystania

Licznik czasu umieszczony będzie w podręcznym panelu ustawień systemu i pozwoli użytkownikom również na ustalanie limitów korzystania z poszczególnych aplikacji. Funkcja pozwoli też na automatyczną zmianę kolorów wyświetlacza w telefonie na odcienie szarości o wybranej przez użytkownika godzinie, kiedy powinien on odłożyć telefon i udać się na spoczynek.

Szef koncernu Sundar Pichai podczas tegorocznej konferencji Google I/O, odbywającej się w Mountain View w Kalifornii, powiedział, że planowane zmiany to część działań firmy, których celem jest pomoc użytkownikom w utrzymaniu "cyfrowego zdrowia".

Pichai zaznaczył, że obecnie "padają bardzo ważne pytania dotyczące wpływu technologii na nasze życie i roli, jaką odgrywają". Poinformował także, że Google "czuje głęboką odpowiedzialność" względem swoich użytkowników.

Najpopularniejszy system

Google, podobnie jak inne wielkie firmy technologiczne, takie jak Apple czy Facebook, jest krytykowane za działalność w ramach modeli biznesowych, które uzależniają użytkowników od produktów takich jak telefony czy aplikacje mobilne.

Podczas konferencji I/O przedstawiciele Google zadeklarowali również, że należący do koncernu serwis YouTube podejmie działania mające na celu redukcję czasu spędzanego przez użytkowników przed ekranem.

Pierwszym krokiem będzie wprowadzenie do aplikacji YouTube na urządzenia mobilne powiadomień, które po dłuższym czasie korzystania z programu będą proponowały użytkownikom przerwę.

System Android od Google jest obecnie najpopularniejszym systemem operacyjnym dla urządzeń mobilnych. Na kolejnym miejscu w rankingu, według danych firmy IDC, znajduje się iOS instalowany na urządzeniach Apple.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane