• rozwiń

Stwórz sobie drugą połówkę, za 100 zł miesięcznie. Czy aplikacja dla samotnych podbije serca internautów?

“Niewidzialna dziewczyna" i "Niewidzialny chłopak" to aplikacje pozwalające samotnym ludziom stworzyć historię partnera, który w rzeczywistości nie istnieje. Już za niecałe sto złotych miesięcznie można mieć fikcyjnego partnera, który wysyła nam SMS-y oraz miłosne listy.

Aplikacje “Invisible Girlfriend" i "Invisible Boyfriend”, czyli właśnie niewidzialny chłopak lub dziewczyna powstały z myślą o ludziach, którzy chcą stworzyć iluzję posiadania partnera. Użytkownik za blisko 100 złotych (24,99 dolara) miesięcznie wykupuje usługę, w ramach której otrzymuje 100 SMS-ów, 10 wiadomości głosowych oraz jeden ręcznie pisany liścik. 

Dla kogo?

- Nie chcemy przekonywać naszych użytkowników, że są w związkach. Chcemy im zapewnić wiarygodną przykrywkę, którą będą mogli się chwalić np. w pracy. Mogą to być żołnierze, na których w domu nie czeka dziewczyna. Mogą to być homoseksualiści z konserwatywnych rodzin. Ludzie piszą się na to z różnych powodów - zachwala usługę jej pomysłodawca Matt Homann.

Osoba korzystająca z aplikacji wybiera imię, wiek, cechy charakteru i awatar, czyli wygląd przedstawiający partnera. Następnie tworzy również historię fikcyjnego związku. Może zdecydować się, czy nieistniejącego w rzeczywistości partnera poznała np. na wakacjach, czy też w barze. Oczywiście, w całości pomoże pomóc też automatyczny generator “fabuły związku”, który jeszcze bardziej ułatwi całe zadanie.

Święty spokój?

Twórcy uważają, że system powstał z myślą o osobach, które mają dość wścibskich pytań rodziny, czy znajomych w pracy. W ten sposób mogą stworzyć iluzję, która zapewni im spokój. A na dowód będą mogli przedstawić SMS-y, czy nawet list od fikcyjnego ukochanego.

Aplikacja obecnie dostępna jest tylko w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, ale jej właściciele obiecują, że niebawem usługa zostanie rozszerzona na kolejne państwa. Twórcy zapowiadają, że niebawem poza SMS-ami, głosowymi wiadomościami i listem użytkownicy będą mogli zamówić sobie również kwiaty, czy upominek.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane