• rozwiń
  • WIG20 2092.40 -0.74%
  • WIG30 2395.18 -0.62%
  • WIG 55734.12 -0.69%
  • sWIG80 11575.67 -0.14%
  • mWIG40 3748.93 -0.19%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 15:01

Dostosuj

Niezwykły miś od Google'a. Ma sterować telewizorem i lampami

Niezwykły miś od Google'a. Ma sterować telewizorem i lampami
Foto: freeimages.com Foto: Już niedługo Google może wypuścić na rynek zabawkę przypominającą misia Teddy'ego naszpikowanego elektroniką

Pamiętacie misia z filmu "A.I. Sztuczna inteligencja"? Już niedługo Google może wypuścić na rynek podobną zabawkę naszpikowaną elektroniką.

W tym tygodniu amerykański gigant złożył bowiem patent na zabawki, które mogą kontrolować inne urządzenia podłączone przez Wi-Fi - informuje CNN Money.

"Dojrzewają"

Twórcą zabawki jest Richard Waayne DeVaul.

Jak powiedziała rzeczniczka Google, "składamy wnioski patentowe obejmujące różne pomysły, które wymyślają nasi pracownicy".

- Niektóre z tych pomysłów później dojrzewają do rzeczywistych produktów lub usług, niektóre nie - dodała.
Jak z filmu

Wyobraź sobie misia wyposażonego w czujniki i kamerę.

Jeśli spojrzysz na niego, zabawka obróci się i podniesie wzrok ku tobie. Po otrzymaniu polecenia głosowego, rozpozna je i w ten sposób umożliwi sterowanie domowym urządzeniem multimedialnym.

Zabawki mogą być wykorzystane do sterowania szeroką gamą takich urządzeń, od telewizorów i odtwarzaczy DVD do termostatów domowych, zasłon i światła.

Jak informuje CNN, wzorcem dla "superzabawki" stał się Miś Teddy, który po raz pierwszy pojawił się na ekranach kin w 2001 roku w filmie Stevena Spielberga - "A.I. Sztuczna inteligencja".

Nie tylko Google

Google nie jest pierwszą firmą, która dostrzega nowoczesne możliwości sterowania głosem. Traktuje to jako alternatywę do zdalnego sterowania lub za pomocą smartfonów.

Amazon wcześniej rozpoczął bowiem w Stanach Zjednoczonych sprzedaż Echa - domowej, głosowej asystentki. Można ją wykorzystać zarówno do sterowania odtwarzaczem muzyki, jak i do sprawdzenia pogody i zamówienia jedzenia.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane