• rozwiń
  • WIG20 2103.68 -0.21%
  • WIG30 2406.12 -0.16%
  • WIG 56047.39 -0.13%
  • sWIG80 11585.53 -0.05%
  • mWIG40 3753.25 -0.07%

Ostatnia aktualizacja: 2019-08-23 17:15

Dostosuj

Niemiecki minister leci do USA. Tematem rozmów afera w Volkswagenie

Niemiecki minister leci do USA. Tematem rozmów afera w Volkswagenie Odtwórz: Niemiecki minister leci do USA. Tematem rozmów afera w Volkswagenie
Foto: PAP/EPA/JULIAN STRATENSCHULTE | Video: TVN24 BiS Foto: Volkswagen | Video: Niemiecki minister leci do USA. Tematem rozmów afera w Volkswagenie

Minister transportu Niemiec Alexander Dobrindt w poniedziałek uda się do Waszyngtonu, by omówić z władzami USA ujawniony niedawno skandal dotyczący manipulowania pomiarem emisji spalin w samochodach Volkswagena - podały w czwartek źródła w niemieckim resorcie.

Dobrindt będzie rozmawiał ze swym amerykańskim odpowiednikiem Anthonym Foxxem, a także z przedstawicielami federalnej Agencji Ochrony Środowiska (EPA) - przekazali agencji Reutera dwaj informatorzy w ministerstwie.

Skandal wybuchł we wrześniu. EPA ustaliła wówczas, że oprogramowanie zainstalowane w ponad 480

tys. pojazdów Volkswagena z silnikiem dieslowskim uaktywnia system ograniczania emisji spalin tylko na czas oficjalnych pomiarów testowych. Oznacza to, że w normalnych warunkach volkswageny z silnikami dieslowskimi mają lepsze osiągi, ale zanieczyszczają powietrze o wiele bardziej, niż to dopuszczają przepisy w USA.

Volkswagenowski skandal

Nieco później okazało się, że problem dotyczy też samochodów Volkswagena sprzedawanych w Europie. Koncern ogłosił, że wezwie do modyfikacji ok. 8,5 mln aut w UE, a problem może dotyczyć nawet 11 mln pojazdów na całym świecie.

Szef Volkswagena Matthias Mueller ocenia, że naprawienie szkód wynikłych ze skandalu zajmie firmie 2-3 lata. Zdaniem niektórych analityków skandal może kosztować Volkswagena nawet 35 mld euro z powodu wprowadzanych modyfikacji w pojazdach, spraw sądowych i kar finansowych

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane