• rozwiń

Zaktualizuj system. By uchronić się przed niebezpiecznym wirusem

Jak się bronić przed atakami hakerów? Odtwórz: Jak się bronić przed atakami hakerów?
Jak się bronić przed atakami hakerów? "Źródło: tvn24"

Microsoft wydał ważną łatkę dla systemu Windows. Jego użytkownicy powinni zaktualizować o nią oprogramowanie, bo bez niej narażają się na zainfekowanie jednym z najgroźniejszych wirusów świata.

Aktualizacja dotyczy systemu Windows 7 oraz Windows 10. Łatka zabezpiecza komputer użytkownika przed możliwością wykorzystania np. przez hakerów groźnej luki w NET Framework.

Groźny wirus

Osoby, które nie dokonają aktualizacji systemu operacyjnego narażają się na zainfekowanie jednym z najgroźniejszych wirusów świata. Mowa o oprogramowaniu Finspy, które służy do śledzenia użytkownika danego komputera. Złośliwy program szpiegujący może być wykorzystany m.in. do zebrania danych (np. logowania do banku), czy do przekierowywania ruchu sieciowego na inny serwer.

Co zrobić?

Użytkownicy, których urządzenia nie zaktualizowały się automatycznie powinni przejść do ekranu Windows Update i ręcznie zainstalować poprawkę naprawiającą błąd w systemie.


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane