• rozwiń
  • WIG20 2283.15 +1.16%
  • WIG30 2630.17 +0.89%
  • WIG 59628.04 +0.65%
  • sWIG80 13953.11 -0.77%
  • mWIG40 4558.08 -0.26%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Gigantyczny atak hakerski. "Nie jesteśmy w stanie wskazać, kto za nim stoi"

Olbrzymi atak hakerów. Ucierpieli użytkownicy z 99 krajów Odtwórz: Olbrzymi atak hakerów. Ucierpieli użytkownicy z 99 krajów
Olbrzymi atak hakerów. Ucierpieli użytkownicy z 99 krajów "Źródło: TVN24 BiS"

Władze Wielkiej Brytanii na razie nie wiedzą, kto stoi za piątkowym atakiem cybernetycznym, którego skutki były odczuwalne na całym świecie - przyznała w sobotę w wywiadzie dla BBC szefowa brytyjskiego MSW Amber Rudd.

- Nie jesteśmy w stanie wskazać, kto stoi za atakiem. Badamy sprawę - powiedziała radiu BBC. Poinformowała, że brytyjskie Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa wraz z organami państwowej służby zdrowia (NHS) podjęły wysiłek, aby powstrzymać i ograniczyć skutki cyberataku. Służby prowadzą też śledztwo w tej sprawie - dodała. Ma ono wyjaśnić m.in., kto stał za działaniami hakerskimi.

Rudd zaznaczyła jednocześnie, że nie ma na razie żadnej wiedzy, aby za atakiem stały władze innego państwa.

Według danych z piątkowego wieczoru co najmniej 40 organizacji regionalnych w ramach służby zdrowia, w tym szpitale w Londynie, zostało dotkniętych atakiem uniemożliwiającym korzystanie z sieci informatycznych i telefonicznych. Do ataku wykorzystano złośliwe oprogramowanie ransmoware, które żądało od zainfekowanych podmiotów okupu w wirtualnej walucie bitcoin o równowartości 300 dolarów w zamian za odblokowanie dostępu do sieci teleinformatycznych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane