• rozwiń
  • WIG20 2149.12 -0.19%
  • WIG30 2476.46 -0.15%
  • WIG 56440.97 -0.07%
  • sWIG80 12698.04 -0.03%
  • mWIG40 4198.92 +0.17%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Temat: Bitcoin

Amerykańska giełda użyje technologi bitcoinów. "To rewolucja"

Amerykańska giełda użyje technologi bitcoinów. "To rewolucja"
Foto: Flickr (CC BY 2.0)/ zcopley Foto: Technologia służąca do obsługi bitcoinów pomoże obsługiwać giełdę?

Amerykańska giełda Nasdaq wprowadzi do użytku technologię transakcyjną wykorzystywaną wcześniej przy handlu bitcoinami. Ma ona pomóc stworzyć bardziej bezpieczny i wydajny system obrotu akcjami.

Jak pisze CNN Money, większość osób kojarzy bitcoiny jako elektroniczną walutę. Jednak w szerszym znaczeniu to też technologia, która cały system obrotu e-pieniędzmi kontroluje - program, który automatycznie przetwarza transakcje i tworzy ich zapis cyfrowy. Teraz chce go wykorzystać amerykańska giełda Nasdaq.

Na razie będzie on służył do prowadzenia ewidencji na Nasdaq Private Market, który obsługuje obrót akcjami w fazie przed debiutem. Zdaniem Nasdaq nowe narzędzie ma spowodować większą przejrzystość tego rynku.

Jego wprowadzenie nie oznacza, że Nasdaq będzie używał wirtualnej waluty. Ale i tak krok ten przez wielu postrzegany jest jako rewolucja w świecie finansowym.

Czarny rynek?

Prawdą jest, że bitcoiny nie kojarzyły się dotąd z bezpieczeństwem, ale z podejrzanymi transakcjami na czarnym rynku. Spektakularny upadek giełdy bitcoinów Mt.Gox wywołał falę paniki. W jednej chwili zniknęło około 400 mln dolarów denominowanych w bitcoinach.

Jednak eksperci podkreślają, że sama technologia btocoinów jest bardzo bezpieczna i sprawia, że korzystający z niej system staje się bardziej przejrzysty niż te tradycyjnie wykorzystywane przy obrocie pieniędzmi.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane