• rozwiń
  • WIG20 2285.08 -1.58%
  • WIG30 2649.94 -1.61%
  • WIG 60391.42 -1.25%
  • sWIG80 14454.84 -0.31%
  • mWIG40 4753.70 -0.85%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Papier toaletowy dla smartfonów. Witajcie w Japonii

Papier toaletowy dla smartfonów. Witajcie w Japonii
Foto: Twitter - @Dhurgham88 Foto: W toaletach na lotnisku w Tokio zaintalowano uchwyt na papier do smartfonów

Japończycy stawiają na oryginalność. Potwierdza to kampania, która ruszyła na lotnisku w Tokio, gdzie w toaletach zainstalowano specjalne uchwyty na papier do... smartfonów. Przecież nie od dziś wiadomo, że nasze aparaty to prawdziwe siedlisko bakterii.

Na hali przylotów międzynarodowego portu lotniczego Narita w Tokio dostępnych jest 86 takich uchwytów.

W ramach specjalnej kampanii zorganizowanej przez NTT docomo, największego operatora telefonii komórkowych w Japonii, ludzie zachęcani są do zadbania o ekrany telefonów. I nie chodzi tylko o wygląd, ale także o naszą higienę.

Jak podaje bowiem BuzzFeed, w trakcie wizyty w toalecie, na nasze telefony może trafić nawet 10 do 12 rodzajów bakterii, np. E.coli, czy bakterii kałowych. Dla porównania na desce toaletowej mogą znajdować się tylko trzy rodzaje bakterii.

W całej akcji nie brakuje również elementu promocyjnego. Na papierze znajdują się bowiem zwrot powitalny, a także życzenia.

Pasażer otrzymuje ponadto informacje o możliwości ściągnięcia na telefon przewodnika, który zadba o to, by nasz pobyt w Kraju Kwitnącej Wiśni był jak najbardziej efektywny.
Jak wskazują autorzy kampanii, chusteczki po wytarciu ekranu urządzenia mogą być spłukiwane w toalecie. Specjalne uchwyty z papierem będą dostępne na lotnisku do 15 marca 2017 roku.

Reakcja internautów

Choć akcja wystartowała w grudniu, to zainteresowanie nią nie maleje, o czym świadczy reakcja internautów, którzy cały czas zalewają media społecznościowe zdjęciami z lotniska Narita.

"Papier toaletowy na smartfony tylko w Japonii" - pisze jeden z użytkowników.
Niektórzy wskazują, że takie detale to także idealna odpowiedź na pytanie, czy Japonia jest przygotowana na Letnie Igrzyska Olimpijskie w 2020 roku.

Zobacz materiał z cyklu "Pokaż nam świat" o podróży do Hongkongu (29.12.2016):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane