• rozwiń

Na internet wydajemy 6,7 mld zł

Na internet wydajemy 6,7 mld zł

Blisko 3/4 gospodarstw domowych ma dostęp do internetu, w ciągu zeszłego roku pojawił się on w ok. 400 tys. polskich domów – pisze "Rzeczpospolita", przytaczając najnowsze dane GUS.

Według badania Głównego Urzędu Statystycznego komputer ma 9,7 mln gospodarstw domowych, czyli 77,1 proc. wszystkich. Zaś internet jest w 9,4 mln domów (73 proc.), a to o ok. 0,4 mln więcej niż w 2013 r.

I wbrew stereotypom między miastem a wsią różnice w kwestii dostępności sieci są niewielkie – 75 do 70 proc. na korzyść mieszczuchów.

Na internet wydajemy średnio ok. 60 zł miesięcznie, a łączne wydatki osób indywidualnych w skali roku wynoszą ok. 6,7 mld zł; w 2013 r. było to odpowiednio: 62 zł i 6,57 mld zł.

Z ankiety GUS wynika też, że 25,5 proc. osób ma smartfony, czyli telefony komórkowe z dostępem do sieci. Natomiast tylko 8,7 proc. konsumentów korzysta z tzw. prywatnej chmury – przestrzeni dyskowej na wirtualnych serwerach.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane