• rozwiń

Roboty będą zabijać ludzi? Musk i Zuckerberg spierają się o sztuczną inteligencję

Sztuczna inteligencja zmieni przyszłość. Powstaną nowe zawody Odtwórz: Sztuczna inteligencja zmieni przyszłość. Powstaną nowe zawody
Sztuczna inteligencja zmieni przyszłość. Powstaną nowe zawody

Jeden uważa, że to zagrożenie dla świata, drugi - że ratunek. Elon Musk i Mark Zuckerberg publicznie sprzeczają się o sztuczną inteligencję. Prezes Facebooka twierdzi, że Musk niepotrzebnie sieje panikę, a szef Tesli odpowiada: "Jego zrozumienie tematu jest ograniczone".

Musk od wielu lat ostrzega przed sztuczną inteligencją. Jego zdaniem stanowi ona "podstawowe zagrożenie dla istnienia cywilizacji". - Wciąż biję na alarm, ale dopóki ludzie nie zobaczą, jak roboty idą ulicą i zabiją, to nie będą wiedzieli, jak zareagować, bo sytuacja wydaje się tak nieziemska - powiedział Musk na spotkaniu gubernatorów Stanów Zjednoczonych.

Powstanie Terminatorów

Szef Tesli obawia się, że ludzie w przyszłości staną się obywatelami drugiej kategorii, zdominowanymi przez sztuczną inteligencję lub że będą musieli się mierzyć z powstaniem robotów w typie Terminatorów.

Zuckerberg, pytany w ubiegłą niedzielę podczas czatu na żywo na Facebooku o obawy Muska, powiedział: "Mam dość mocną opinię na ten temat. Jestem optymistą. I po prostu nie rozumiem ludzi, którzy są pesymistami i którzy próbują nakręcać te scenariusze o końcu świata. To naprawdę negatywne i w pewnym sensie całkiem nieodpowiedzialne".

Zuckerberg uważa, że AI będzie pomagać w ratowaniu życia poprzez wykorzystanie jej na przykład w autonomicznych samochodach. - Jedną z głównych przyczyn śmierci ludzi są wypadki samochodowe i jeżeli możemy je wyeliminować za pomocą AI, to sytuacja dramatycznie się poprawi - powiedział.

Dzień później Musk odpowiedział mu na Twitterze. "Rozmawiałem o tym z Markiem. Jego zrozumienie tematu jest ograniczone" - napisał.
Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Reader
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
ŁKS Widzew
A ktoś ma jeszcze wątpliwości ?
Wszystko co wymyślił człowiek może być wykorzystane dwojako.
Tak samo będzie ze sztuczną inteligencją.
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane