• rozwiń

Można już zamówić Apple Watch. Ale nie w Polsce

Można już zamówić Apple Watch. Ale nie w Polsce
Foto: Apple Foto: Apple Watch jest inteligentnym zegarkiem wyprodukowanym przez giganta z Cupertino dostępnym w trzech wersjach - Watch Sport, Watch, Watch Edition

Od 10 kwietnia za pośrednictwem internetowego sklepu Apple można składać zamówienia na inteligentny zegarek Apple Watch. Urządzenie kosztujące od 350 do 17 tys. dolarów będzie można kupić na razie jedynie w dziewięciu krajach, wśród których nie ma Polski.

Zamówienia na Apple Watch można składać od godz. 9 czasu środkowoeuropejskiego w internetowym Apple Store.

Tylko kilka krajów

Według informacji Apple w pierwszych tygodniach nie będzie można odebrać zegarka w sklepach firmy, które zaoferuje jedynie możliwość dostarczenia produktu na adres domowy klienta. Zegarek będzie dostępny w USA, Wielkiej Brytanii, Australii, Kanadzie, Chinach, Francji, Niemczech, Hongkongu i Japonii. Nie podano jednak daty wprowadzenia produktu na polski rynek. Zegarek będzie dostępny od ręki jedynie w kilku prestiżowych butikach w Paryżu, Londynie, Tokio, Los Angeles i Berlinie, prawdopodobnie od 24 kwietnia 2015 r.

- Wszystko wskazuje na to, że Apple Watch będzie hitem. Czytając recenzje dziennikarzy >>The Verge<<, którym dano możliwość wcześniejszego testowania zegarka, wygląda na to, że bije on na głowę obecną konkurencję. Niestety, nie zobaczymy go za szybko w Polsce, tym bardziej że jego dostępność w krajach, w których ma być sprzedawany w pierwszej kolejności, będzie raczej znikoma, a sprzedawcy mają sugerować klientom zamawianie zegarków online. I tym razem możemy spodziewać się długich kolejek przed sklepami Apple jeszcze długo po premierze urządzenia - ocenia redaktor naczelny "iMagazine" Dominik Łada.

Trzy wersje

Apple Watch jest inteligentnym zegarkiem wyprodukowanym przez giganta z Cupertino dostępnym w trzech wersjach - Watch Sport, Watch, Watch Edition. Odpowiednio każda z wersji cechuje się dwoma rozmiarami koperty - 38 i 42 milimetry. Zegarki posiadają tę samą specyfikację techniczną, różniąc się natomiast paskami i komponentami, z których zostały one wykonane.

Inteligentny zegarek umożliwia odbieranie rozmów telefonicznych, otrzymywanie powiadomień, czytanie wiadomości e-mail, śledzenie aktywności fizycznej użytkownika czy sterowanie urządzeniami w inteligentnym domu. Apple Watch obsługuje płatności Apple Pay i zapewnia dostęp do wirtualnego asystenta Siri. Według producenta urządzenie będzie pracować na jednym ładowaniu do 18 godzin.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane