• rozwiń

Motor Show 2015 i premiery Mercedesa. AMG GT, Maybach S i GLE Coupe

Motor Show 2015 i premiery Mercedesa. AMG GT, Maybach S i GLE Coupe
Foto: daimler.com Foto: AMG GT, Maybach S i GLE Coupe

Na poznańskich targach motoryzacyjnych niemiecki koncern Mercedes zaprezentował po raz pierwszy w Polsce sportowy samochód AMG GT, limuzynę Maybach Klasy S i model GLE Coupe. Zapowiedział też poszerzenie gamy silników hybrydowych.

Prognozując, czy model AMG GT zostanie dobrze przyjęty na krajowym rynku dyrektor Public Relations Mercedes-Benz Polska Ewa Łabno-Falęcka powiedziała PAP, że jest przekonana o sukcesie tego auta.

- To, co dostaliśmy z fabryki, jest już właściwie do końca roku sprzedane - powiedziała Łabno-Falęcka.

Jakie plany?

Odnosząc się do planów koncernu dotyczących rozwoju nowoczesnych jednostek napędowych dyrektor PR Mercedesa w Polsce powiedziała, że zgodnie ze strategią firmy każdy produkowany przez nią model do 2020 roku będzie oferować silnik hybrydowy.


- Niestety w Polsce nie ma żadnych zachęt dla ludzi, którzy chcieliby kupić samochód hybrydowy. (…) Bez zachęt finansowych auto z takim napędem spłaca się po 12-13 latach użytkowania - powiedziała Łabno-Falęcka, negatywnie oceniając brak ulg podatkowych dla osób chcących kupić bardziej ekologiczne samochody.


W związku z tym do roku 2020 na polskim rynku nie należy spodziewać się nagłego wzrostu samochodów z alternatywnymi napędami – dodała.

- Myślę, że zacznie się to zmieniać, jak miasta zaczną wprowadzać tzw. zielone strefy. Tak jest np. w Berlinie, do którego centrum się nie wjedzie, jeżeli nie ma się odpowiedniej normy emisji spalin - oceniła przedstawicielka Mercedesa.

Poznań Motor Show to największe targi motoryzacyjne w Polsce. Odbywają się od piątku do niedzieli na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane