• rozwiń

Ministerstwo ostrzega przed e-mailami o "ukrywaniu dochodów". To pułapka

Ministerstwo ostrzega przed e-mailami o "ukrywaniu dochodów". To pułapka
Foto: Shutterstock Foto: Resort podkreśla, że wiadomość nie pochodzi z Ministerstwa Finansów. Apeluje też o ostrożność

Ministerstwo finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami, w których autor wiadomości informuje o "ukrywaniu dochodów". "Nie należy otwierać ani wiadomości, ani załącznika, bowiem zawiera kod złośliwy" - ostrzega ministerstwo.

Resort finansów podkreśla, że fałszywa wiadomość nie pochodzi z Ministerstwa Finansów. Apeluje do wszystkich o ostrożność.

Fałszywy e-mail

Ministerstwo podało także treści fałszywych wiadomości dotyczących "wyznaczonej kontroli dochodów". Jedna z nich brzmi następująco:

"Dzien dobry, 

W trakcie naszych kontroli ujawnilismy ukrycie Pana/Pani dochodow, w zwiazku z czym bedzie przeprowadzona kontrola podatkowa.

Dokument wskazujacy na naruszenia o skladaniu falszywego dochodow zalaczony w e-maile. Sankcja na przeprowadzenie sciagania podatkowego rowniez jest zalaczona do dokumentu.

Prosimy o stawiennictwo do nas do biura w dniu 09.11.2016 do 14:00 ze wszystkimi swoimi dochodami za rok 2016, a takze interesuja nas niektore transakcje przeprowadzane w roku biezacym.

W razie jakichkolwiek pytan prosimy o kontakt telefonicznie lub przez e-mail. Dane kontaktowe znajduja sie ponizej, nalezy podac w pismie numer sprawy "PL09579261" i osobisty kod".

Ministerstwo finansów ostrzega, aby nie otwierać ani wiadomości, ani załącznika, bowiem zawiera kod złośliwy.To nie pierwszy raz, kiedy ministerstwo finansów ostrzega przed fałszywymi e-mailami. Podobna sytuacja miała miejsce pod koniec sierpnia.

Zobacz materiał TVN24 BiS o tym jak możemy zabezpieczyć się przez potencjalnym atakiem hakerów (26.04.2016):

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
kaskozorzec
Tak to bywa jak złodziejom nie ucina się rąk. Złodziej spokojnie nabiera doświadczenia. A bez rączek ciężko by mu było poprawić swój warsztat na kolejny skok.
  • 0
  • 1
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane