• rozwiń

Perfekcyjne brzmienie muzyki za 7 milionów złotych. "To pewien symbol statusu"

Perfekcyjne brzmienie za 7 milionów złotych. Zobacz niezwykły sprzęt Odtwórz: Perfekcyjne brzmienie za 7 milionów złotych. Zobacz niezwykły sprzęt
Foto: TVN24BiŚ | Video: TVN24 BiS Foto: Perfekcyjne brzmienie za 7 milionów złotych | Video: Perfekcyjne brzmienie za 7 milionów złotych. Zobacz niezwykły sprzęt

- Wszystkie elementy metalowe wykonane są ze szlachetnych materiałów, takich jak np. brąz. Trąbki wykonane są natomiast z 24-karatowego złota - mówi Kevin Scott z Living Voice. To perfekcyjne brzmienie za miliony. Zestaw audio Vox Olimpian wyprodukowany przez brytyjską firmę kosztuje bowiem bagatela 7 milionów złotych. O niezwykłym sprzęcie muzycznym mówił w TVN24 Biznes i Świat dziennikarz Piotr Metz.

W skład systemu wchodzą cztery kolumny tubowe oraz lampowa elektronika. Wyprodukowanie jednej pary kolumn zajmuje pięciu specjalistom 2 tys. roboczych godzin, czyli 250 dni. Jedna kolumna waży zaś 220 kg.

To wszystko powoduje, że do tej pory powstało zaledwie dziesięć takich zestawów.

Specjalne warunki

- To wizjonerzy, którzy tworzą prawdziwe arcydzieła do słuchania muzyki - ocenia Hirka Wrony, polski dziennikarz telewizyjny i radiowy. - Szanujmy i kochajmy ich za to, bo dzięki nim to za chwilę stanie się przedmiotem masowej produkcji, będzie dużo tańsze i będziemy mieli do tego dostęp - dodaje.

Piotr Metz z Programu III Polskiego Radia pytany o zasadność wydatku tak dużych pieniędzy za sprzęt muzyczny, porównuje to do wydatku na samochód. Jego zdaniem, "większy efekt w wielu przypadkach zapewnia użycie najwyższej klasy materiałów".

- W obecnych czasach sprzęt audio, to także pewien symbol statusu. Musi też wyglądać i musi być potężny - wskazuje Metz. Gość TVN24 Biznes i Świat jednocześnie zwraca jednak uwagę, że często "wspaniałe urządzenia nie nadają się do zwykłego domu, w którym mieszkamy".

"Jeżeli kogoś stać na zrobienie sobie studia odsłuchowego, specjalnie wytłumionego, ze specjalnymi ustrojami pochłaniającymi dźwięk", to wówczas zdaniem Metza można zdecydować się na taki wydatek.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
vetohifi
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane