• rozwiń
  • WIG20 2233.87 +0.35%
  • WIG30 2531.47 +0.32%
  • WIG 58751.67 +0.22%
  • sWIG80 11571.42 -0.14%
  • mWIG40 3746.86 -0.06%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-15 17:15

Dostosuj

Internet Explorer odchodzi do przeszłości. Teraz Microsoft postawi na smartfony?

Internet Explorer odchodzi do przeszłości. Teraz Microsoft postawi na smartfony?
Foto: sxc.hu Foto: Internet Explorer odejdzie w cień?

Zbudowanie nowej, lepszej przeglądarki internetowej, to aktualne wyzwanie dla Microsoftu. Technologiczny gigant zamierza wycofać Internet Explorer - sztandarową, ale też często krytykowaną markę. Miejsce przeglądarki ma zająć nowa, które nazwa nie jest jeszcze znana - podaje CNBC.

Ten rebranding jest częścią zmian powiązanych z wprowadzeniem systemu Windows 10.

Całkowicie nowa

Według "Tech Site Verge" Internet Explorer będzie nadal istniał, ale tylko jako zabezpieczenie i wsparcie dla starszych systemów. Nowa, nienazwana jeszcze przeglądarka stanie się domyślnym narzędziem dla systemu Windows. Jej robocza nazwa to Projekt Spartan.

- Wprowadzenie nowej przeglądarki to niemal konieczność dla Microsoftu - ocenia Angelo Zino, analityk S&P Capital. Wszystko dlatego, że w ostatnich latach użytkownicy coraz chętniej korzystali z konkurencyjnych produktów - Google Chrome i Mozilla Firefox.

Spowodowało to zmniejszenie udziału w rynku przez Internet Explorer z 80 proc. w 2007 roku do ok. 30 proc. obecnie - dodał Zino. Jego zdaniem powodem takiego wyniku jest także drastyczne przejście użytkowników na urządzenia mobilne.

- Pokazuje nam to, że zasadniczo Microsoftowi nie powiodła się ekspansja na rynku mobilnym - powiedział Zino w rozmowie z CNBC.

Zdaniem niektórych znawców rynku nowa przeglądarka Microsoftu będzie musiała niemal całkowicie się zmienić, w porównaniu z tym, co oferuje obecna. Powinna być ona dostępna na wszystkich urządzeniach i musi koncentrować się na zapewnieniu prywatności.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane