• rozwiń

Microsoft podjął niespodziewaną decyzję. Przeglądarka Edge na iOS

Microsoft zastąpił portierów robotami Odtwórz: Microsoft zastąpił portierów robotami
Microsoft zastąpił portierów robotami "Źródło: TVN24 Biznes i Świat"

Microsoft w czwartek niespodziewanie poinformował o udostępnieniu przeglądarki Microsoft Edge na smartfony z systemem iOS. Wersja na Androida ma pojawić się w nadchodzących tygodniach - podał serwis iMore.

Obecnie dystrybucja przeglądarki ograniczona będzie do obszaru Stanów Zjednoczonych, ale z czasem aplikacja stanie się dostępna również w innych krajach. Użytkownicy mogą korzystać już ze wstępnej wersji produktu, którą Microsoft udostępnił po to, by dalsze funkcjonalności rozwijać w oparciu o opinie zwrotne płynące z rynku.

Pełna synchronizacja

Udostępnienie mobilnej wersji przeglądarki Microsoft Edge ma na celu przede wszystkim ułatwienie korzystania z systemu Windows 10 we współpracy z telefonami spoza ekosystemu Windows. Przeglądarka ma umożliwiać pełną synchronizację przeglądanych stron, jak i zapisanych zakładek. Mobilna wersja Edge będzie również miała wbudowaną funkcję "Kontynuuj na PC", dzięki której będzie można w dowolnym momencie przerwać przeglądanie stron na telefonie komórkowym i podjąć je od tego samego miejsca na komputerze. Według serwisu iMore, funkcja jednak jest trudnodostępna i nieintuicyjna.

Przeglądarka ma wspierać również formaty eBook oraz ePub służące do przeglądania dokumentów i książek, a także umożliwiać synchronizację tytułów kupionych w Windows Store.

Jak powiedział Joe Belfiore, wiceprezydent działu Microsoftu odpowiedzialnego za rozwój urządzeń, nie ma na razie planów rozwoju rozszerzeń dla przeglądarki, a przyszły kierunek rozwoju produktu będzie określony na podstawie opinii użytkowników.

Mobilna przeglądarka Microsoft Edge umożliwia również przeglądanie internetu w trybie InPrivate, a także logowanie do konta Microsoft oraz wybór domyślnego silnika wyszukiwania - to funkcje, które już teraz są w pełni dostępne dla osób decydujących się na korzystanie z nowego produktu Microsoft. Niebawem mają zostać udostępnione funkcje takie jak synchronizacja haseł, a także wsparcie dla tabletów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane