• rozwiń

Duży koncern wypowiada wojnę terrorystom. Wykasuje treści

Duży koncern wypowiada wojnę terrorystom. Wykasuje treści
Foto: Shutterstock Foto: Spółka zachęca użytkowników do zgłaszania podejrzanych treści, mogących mieć związek z terroryzmem i przemocą.

Microsoft ogłosił nową politykę, która ma na celu wyeliminować treści związane z terroryzmem ze swoich usług. Chce współpracować z internautami, zbierając od nich informacje o podejrzanych stronach czy plikach.

Jak podaje technologiczny gigant, materiały zawierające dowody działalności organizacji terrorystycznych czy też zachęcające internautów do podejmowania tego rodzaju aktywności.

Wprowadzone reguły obejmą również takie produkty, jak Xbox Live czy Outlook. Natomiast przeglądarka Bing nadal będzie umożliwiać wyszukiwanie haseł związanych z organizacjami terrorystycznymi- do momentu, aż pojawi się zakaz prawny.

Społeczna odpowiedzialność

- Społeczeństwa za pośrednictwem rządów powinny wyznaczyć granicę między wolnością słowa i ograniczeniami odnoszących się do określonych rodzajów treści - podał w swoim oświadczeniu Microsoft.

Spółka zachęca użytkowników do zgłaszania podejrzanych treści, mogących mieć związek z terroryzmem i przemocą. Jednocześnie chce rozwijać technologię, która pozwoli identyfikować niebezpieczne materiały poprzez skanowanie dokumentów, obrazów, kontrolę plików audio i wideo.

- Chcemy respektować wartości ponadczasowe, jak prywatność, wolność i prawo dostępu do informacji. Ponosimy jednak odpowiedzialność za dostarczanie usług, jednak nie mogą one prowadzić do aktów przemocy - dodał Microsoft.

 

Zobacz: Dziennikarze sądzeni za szpiegostwo i wspieranie terroryzmu

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (3)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
szaszapek
Od momentu jak przeszedłem na dziesiątkę, to Microsoft taką masę informacji ściąga z mojego komputera, że aż się za głowę zapałem. Są wprawdzie programy, które pomagają chronić prywatność, ale słyszałem, że niektórym zdestabilizowały system.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
SEBBAX
toć to jest cenzura !!! chyba po to właśnie jest internet, aby ludzie mogli mieć wiedzę na wszystkie tematy - a nie tylko na te dozwolone przez operatora internetu...
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane