• rozwiń
  • WIG20 2184.35 -0.19%
  • WIG30 2509.19 -0.32%
  • WIG 56561.79 -0.18%
  • sWIG80 11621.76 -0.27%
  • mWIG40 3894.19 -0.62%

Ostatnia aktualizacja: 2019-05-17 17:15

Dostosuj

Microsoft i Toyota pracują nad samochodem przyszłości. "Inteligentne i w chmurze"

Microsoft i Toyota pracują nad samochodem przyszłości. "Inteligentne i w chmurze"
Foto: Toyota Foto: Microsoft i Toyota będą wspólnie pracować nad inteligentnymi autami

Amerykanie i Japończycy łączą siły, aby wspólnie pracować nad projektem zintegrowanych z usługami chmurowymi samochodów, dzięki czemu pojazdy mają stać się bardziej inteligentne - ogłosił koncern Toyota informując o nawiązaniu współpracy z Microsoftem.

Na mocy ogłoszonego porozumienia powstanie firma joint venture Toyota Connected, która będzie mieć siedzibę w Teksasie w Stanach Zjednoczonych. Projekt będzie realizowany w oparciu o rozwiązania chmurowe Microsoftu - platformę Azure.

Firma ma pracować m.in. nad usługami przeznaczonymi dla obsługi samochodów, telemetrią, a także

nad podłączeniem aut do urządzeń Internetu Rzeczy (IoT) i systemów inteligentnych domów. Samochody przyszłości mają być także zintegrowane z tzw. inteligentnymi miastami.

Według ogłoszonych planów Toyota planuje przeznaczyć na rozwój firmy 5,5 mln dolarów, a na której czele ma stanąć dotychczasowy wiceprezes japońskiego koncernu Zach Hicks.

Inteligentne auta w chmurze

O powstaniu firmy joint venture poinformowano w tydzień po dorocznej konferencji Microsoftu - Build w San Francisco. W jej trakcie koncern przekonywał o zaletach platformy Azure dla urządzeń i systemów podłączonych do internetu. W trakcie Build niemiecki koncern BMW ogłosił natomiast uruchomienie nowych usług w tym działającej w chmurze aplikacji nawigacyjnej.

Portal PCMag zwraca jednak uwagę, że przed zagrożeniami wynikającymi z łączenia technologii motoryzacyjnych z teleinformatycznych przestrzegają eksperci. Podkreślają oni, że jednym z niebezpieczeństw jest kwestia prywatności użytkowników, ponieważ podłączone do internetu samochody mogą być śledzone.

Autonomiczne pojazdy Google wyjadą na drogi:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane