• rozwiń
  • WIG20 2164.75 -0.41%
  • WIG30 2451.42 -0.51%
  • WIG 57024.61 -0.48%
  • sWIG80 11449.24 -0.03%
  • mWIG40 3636.71 -0.92%

Ostatnia aktualizacja: 2019-10-18 17:15

Dostosuj

Wielki transfer w Dolinie Krzemowej. Przechwycili "cudowne dziecko" technologii

Anonimowa krowa. Google chroni jej prywatność i zamazuje głowę Odtwórz: Anonimowa krowa. Google chroni jej prywatność i zamazuje głowę
Anonimowa krowa. Google chroni jej prywatność i zamazuje głowę

Facebook przyjął Michaela Saymana na staż, gdy ten miał zaledwie 17 lat, a rok później zatrudnił go na pełen etat. Teraz "cudowne dziecko" - jak pisze o nim Bloomberg - przechodzi do Google. W ubiegłym tygodniu ten zdolny menedżer obchodził swoje 21. urodziny.

W Facebooku Sayman zatrudniony był na stanowisku menedżera produktu i pomagał gigantowi z Menlo Park w zrozumieniu, w jaki sposób jego pokolenie korzysta ze swoich telefonów, doradzał w zakresie eksperymentalnych produktów dla nastolatków oraz pomagał kierownictwu zrozumieć najnowsze trendy.

Utalentowany nastolatek

W koncernie z Mountain View również będzie pełnił funkcję menedżera produktu, tym razem w zespole Assistanta - wirtualnego asystenta głosowego. Ta usługa jest priorytetem dla dyrektora generalnego Google Sundara Pichaia. Koncern pracuje nad tym, aby umieścić ją w swoich produktach oraz w urządzeniach innych firm. Google stoi jednak w obliczu mocnej konkurencji ze strony Alexy Amazona i Siri Apple.

Sayman nauczył się tworzyć aplikacje mobile w wieku zaledwie 13 lat. Facebook odkrył talent nastolatka, ponieważ stworzył on aplikację na iPhone'a, korzystając z narzędzi programistycznych firmy. Przed rozpoczęciem stażu chłopak został zaproszony na spotkanie z założycielem i szefem Facebooka Markiem Zuckerbergiem, na które przyszedł z mamą. Gdy został zatrudniony, stał się jednym z najmłodszych pracowników firmy.

"Mark Zuckerberg był dla mnie niesamowitą inspiracją, a praca z nim była absolutną przyjemnością" - napisał Sayman na Facebooku, potwierdzając swoje odejście z firmy.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane