• rozwiń
  • WIG20 2229.92 -0.18%
  • WIG30 2531.47 0.00%
  • WIG 58851.05 +0.17%
  • sWIG80 11605.03 +0.29%
  • mWIG40 3797.96 +1.36%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Nie tylko napiszesz, ale i pokażesz. Twitter chce kupić aplikację do transmisji wideo

Nie tylko napiszesz, ale i pokażesz. Twitter chce kupić aplikację do transmisji wideo
Foto: Shutterstock/ Twin Design Foto: Sfinalizowanie transakcji poszerzyłoby ofertę portalu społecznościowego o nową usługę

Źródła portalu technologicznego TechCrunch informują, że Twitter jest zainteresowany kupnem aplikacji umożliwiającej transmisje wideo - Periscope. Sfinalizowanie transakcji poszerzyłoby ofertę tego portalu społecznościowego o nową usługę.

Źródła, na które powołuje się TechCrunch, podkreślają, że cena zakupu aplikacji Periscope od jej twórców oscyluje w granicach 100 mln dolarów.

Jednak negocjacje w tej sprawie są na wstępnym etapie, a transakcja nie jest jeszcze przesądzona.

Szybki dostęp

Periscope umożliwia użytkownikom transmitowanie materiałów wideo z miejsc, w których właśnie przebywają, dzięki czemu inni mogą to oglądać. TechCrunch zwraca uwagę, że dodanie tego typu usługi byłoby naturalnym krokiem w rozwoju Twittera.

"Nadszedł czas na uruchomienie przez Twitter tego typu usługi i to z wielu powodów. Sieci komórkowe dysponują dużą przepustowością i są zdecydowanie bardziej dostępne niż w przeszłości; podobny postęp odnotowano w technologii kamer zastosowanych w smartfonach. (...) Transmisje wideo byłyby dobrodziejstwem dla aktywistów, reporterów i dokumentalistów" - podkreślono na portalu.

Aplikacja Periscope przypomina systemem działania usługę Facetime w urządzeniach Apple'a. Umożliwia przeprowadzenie wideo rozmowy między użytkownikami.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane