• rozwiń

Hakerzy podszywają się pod duży bank. Ważne ostrzeżenie

Hakerzy podszywają się pod duży bank. Ważne ostrzeżenie
Foto: Shutterstock Foto: mBank ostrzega klientów przed atakiem hakerów

mBank wydał ostrzeżenie dla klientów, którzy korzystają z mobilnej aplikacji z systemem Android. Hakerzy stworzyli łudząco podobne oprogramowanie, które przechwytuje nie tylko wrażliwe dane, ale również treści SMS.

Klienci mBanku korzystający z mobilnej aplikacji na smartfonach z systemem Android są zagrożeni kradzieżą wrażliwych danych. W sieci krąży złośliwe oprogramowanie, które podszywa się pod oryginalne narzędzie banku, z którego codziennie korzysta tysiące osób.

Szata graficzna do złudzenia przypomina tę, która została zaprojektowana przez pracowników mBanku. W ten sposób cyberprzestępcy łatwo mogą przejmować loginy, hasła, dane kart kredytowych, a co za tym idzie, wyłudzać pieniądze.

Wiele zagrożeń

Fałszywa aplikacja może wyrządzić o wiele więcej krzywd. Hakerzy są w stanie przechwytywać treści SMS, wyświetlać różnego rodzaju komunikaty, przekazywać informacje na temat modelu telefonu czy operatora.

mBank ostrzega klientów, aby zwracać uwagę na wszelkiego rodzaju prośby wprowadzenia poufnych danych podczas korzystania z aplikacji.

Bank przypomina, by przy instalowaniu narzędzi sprawdzić wymagania i uprawnienia. Ostrzega, że pobieranie załączników od nieznanych nadawców jest obarczone wysokim ryzykiem zainfekowania systemu,  podobnie jak opcja instalacji programów z nieznanych źródeł. Bank zaleca korzystanie wyłącznie z Google Play.

Klienci, którzy doświadczyli kradzieży danych, powinni skontaktować się z bankiem - informuje mBank w najnowszym komunikacie.

 

Hakerzy nie śpią. Zobacz, jak obronić się przed cyberatakiem

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane