• rozwiń

Zuckerberg będzie ojcem. Jego pracownicy dostaną 4 miesiące urlopu tacierzyńskiego

Zuckerberg będzie ojcem. Jego pracownicy dostaną 4 miesiące urlopu tacierzyńskiego
Foto: Flickr (CC BY-NC 2.0) Foto: Mark Zuckerberg wkrótce zostanie ojcem

Mark Zuckerberg szykuje się do dwumiesięcznego urlopu rodzicielskiego. Wkrótce założyciel i szef Facebooka zostanie ojcem. To doświadczenie musiało go zainspirować do zmian w firmie - od stycznia każdy pracownik koncernu z Menlo Park będzie miał prawo do nawet czteromiesięcznego urlopu tacierzyńskiego.

Cztery miesiące płatnego urlopu ojcowskiego będzie przysługiwało wszystkim pracownikom Facebooka na całym świecie zatrudnionym na pełny etat. Obecnie obowiązuje dwukrotnie krótszy urlop.

Facebook posiada 34 biura na świecie, w których zatrudnia 12 tys. osób na pełny etat.

Świadczenia rodzicielskie w firmie należą do najlepszych w USA. Oprócz urlopu, świeżo upieczeni rodzice mogą liczyć na 4 tys. dolarów zasiłku.

Zatrzymać najlepszych

Firmy w sektora nowych technologii chcą wydłużać płatne urlopy rodzicielskie, aby zatrudniać a potem zatrzymywać najlepszych specjalistów.

W ub. miesiącu Spotify ogłosił, że nowi rodzice mogą wziąć sześć miesięcy wolnego z pełnym wynagrodzeniem. Na początku b.r. Netflix zaczął oferować swoim pracownikom nieograniczony płatny urlop do pierwszych urodzin dziecka. Z kolei Amazon wydłużył urlop macierzyński z ośmiu do dwudziestu tygodni, podczas gdy ojcowie mogą liczyć na sześć tygodniu urlopu.

Zuckerberg odpowiada na pytania Ukraińców:

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane