• rozwiń
  • WIG20 2158.94 -0.47%
  • WIG30 2459.33 -0.39%
  • WIG 57502.14 -0.29%
  • sWIG80 11763.70 +0.51%
  • mWIG40 3786.21 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 17:15

Dostosuj

Mark Zuckerberg ma kolejne noworoczne postanowienie. Będzie czytał książki

Mark Zuckerberg ma kolejne noworoczne postanowienie. Będzie czytał książki
Foto: CC by SA Flickr Foto: Mark Zuckerberg ma kolejne noworoczne postanowienie

Mark Zuckerberg zakłada swój klub książki. Stwierdził, że zamierza zostać "molem książkowym" i czytać jedną co dwa tygodnie. Zachęca do przyłączenia się do niego ludzi z całego świata i do podsuwania propozycji lektur. Na Facebooku już wystartowała strona zatytułowana "Rok książek" mająca służyć do dyskusji nad książkami.

Jak pisze CNN Money, "rok książki" to postanowienie noworoczne Zuckerberga. Założyciel Facebooka jest znany ze swoich często ekscentrycznych postanowień noworocznych.

Na przykład dwa lata temu postanowił, że zamierza poznać każdego dnia jedna nową osobę. Jednym z wcześniejszych postanowień było też to, że będzie jadł mięso tylko z tych zwierząt, które sam zabije.

Już działa

Jak powiedział, tak zrobił. Na Facebooku już wystartowała strona zatytułowana "Rok książek", która ma służyć jako swoisty hub dla przyszłych uczestników grupy. Tylko w ciągu doby stronę "polubiło" 62 tys. osób. Obecnie jest to ponad 124 tys. osób.

"Weź udział w dyskusji tylko, jeśli naprawdę właśnie czytasz książkę i masz coś do dodania. Grupa będzie moderowana, aby utrzymać jej zwartość" - napisał Zuckerberg.

Co ważne, książki proponowane przez Zuckerberga mają poruszać wieloraką tematykę i dotyczyć różnych kultur. Wśród setek tytułów zaproponowanych przez użytkowników portalu społecznościowego znalazły się np. Biblia i Koran.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane