• rozwiń

Temat: Internet

Z LinkedIn wyciekły dane 167 milionów użytkowników

Z LinkedIn wyciekły dane 167 milionów użytkowników
Foto: Shutterstock Foto: LinkedIn padł ofiarą ataków hakerów w 2012 roku

Ogromne kłopoty LinkedIn. Do sieci wyciekły dane grubo ponad 100 milionów użytkowników serwisu specjalizującego się w kontaktach zawodowo-biznesowych. I zostały wystawione na sprzedaż. Serwis zaleca użytkownikom zmianę hasła.

Według informacji BBC nie jest to jednak efekt nowego ataku, a konsekwencja włamania sprzed czterech lat. Wówczas do sieci trafiło 6,5 miliona haseł, ale bez przypisanych kont.

I jak się teraz okazuje to nie wszystko, co zdobyli wówczas hakerzy.

Według najnowszych informacji podanych przez samych cyberprzestępców z zaatakowanych 167 milionów kont, aż do 117 milionów udało się uzyskać pełny dostęp do adresów mailowych i haseł.

Bazę danych można kupić w serwisie Real Deal. To tzw. darknet, czyli tzw. ciemna strona internetu, do której mają dostęp nieliczni użytkownicy. Próbuje ją sprzedać osoba o pseudonimie "Peace" za 5 bitcoinów, czyli równowartość około 2 tys. euro.

Do doniesień odnieśli się przedstawiciele serwisu, którzy w komunikacie zamieszczonym na stronie proszą użytkowników o zmianę haseł.

"Zachęcamy także naszych użytkowników do odwiedzenia naszego centrum bezpieczeństwa, aby dowiedzieć się o możliwościach ustawienia weryfikacji dwuetapowej, tak aby zabezpieczyć konta, jak to tylko możliwe" - dodano.

Jednocześnie serwis podkreślił, że w ostatnich tygodniach nie zaobserwował nowych ataków hakerów.
O LinkedIn

LinkedIn, to międzynarodowy serwis społecznościowy, specjalizujący się w kontaktach zawodowo-biznesowych. Serwis został założony w grudniu 2002 roku i obecnie korzysta z niego 400 milionów użytkowników.

Zobacz, jak się zabezpieczyć:


Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Sparrovsky
Coś dużo tych próśb o zmianę haseł i szczerze podejrzewam, że ma to związek raczej z chęcią "podsłuchania" nowych haseł przez służby.
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane