• rozwiń
    • WIG20 2212.15 +1.32%
    • WIG30 2500.06 +1.21%
    • WIG 57986.45 +0.99%
    • sWIG80 11453.40 +0.21%
    • mWIG40 3649.14 +0.05%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Koniec z plastikiem, Lego stawia na ekologię. Wyłoży 1 mld dol. i zatrudni 100 pracowników

Koniec z plastikiem, Lego stawia na ekologię. Wyłoży 1 mld dol. i zatrudni 100 pracowników
Foto: Lego Foto: Producent klocków Lego planuje zainwestować 1 miliard dolarów w najbliższych piętnastu latach w celu zastąpienia jej kultowych bloków budowlanych z materiałów z tworzywa sztucznego na takie, które są lepsze dla środowiska

Duński koncern Lego zainwestuje 1 miliard dolarów w ciągu najbliższych piętnastu lat i zatrudni 100 pracowników. A wszystko po to, by zastąpić kultowe klocki z materiałów z tworzywa sztucznego na takie, które są przyjazne dla środowiska - informuje CNN Money.

Duński koncern w ostatnim roku wykonał 60 mld elementów klocków stąd, jak firma pisze w oświadczeniu, zmiana w dłuższej perspektywie mogłaby "znacznie zredukować wpływ na planetę".

100 nowych pracowników

Jak informuje CNN Money, Lego już wcześniej zrobiło wiele, aby zmniejszyć emisję dwutlenku węgla - przez zmniejszenie wielkości swoich opakowań oraz inwestycje w energetykę wiatrową.

Teraz będzie podejmować działania mające na celu opracowanie zamiennika dla tworzyw sztucznych, które będą bardziej przyjazne dla środowiska.

- Kilka czynników wpływa na trwałość materiałów - kompozycja materiałów, ich źródło, a także to co dzieje się po gdy produkt osiągnie koniec swojego życia - powiedział Joergen Vig Knudstorp, CEO Lego.

W celu opracowania nowego planu, Lego zatrudni w swoim duńskim oddziale 100 nowych pracowników. Projekt nowej strategii produkcji ma być gotowy w 2016 roku.

Nie pierwszy raz

Nie jest to jednak pierwsza próba ze strony duńskiego koncernu, aby stać się bardziej przyjaznym dla środowiska.

CNN Money przypomina bowiem, że w 2013 roku Lego rozpoczęło współpracę z WWF - Światowy Fundusz na rzecz Przyrody - w celu opracowania planu dla wytwarzania bardziej zrównoważonych materiałów.

Ponadto, w październiku ub.r., firma zakończyła 50-letnią współpracę z koncernem petrochemicznym Shell, po tym jak rozpoczął on wydobywanie ropy w Arktyce. Na mocy umowy zestawy zabawek Lego były dystrybuowane na stacjach benzynowych petrochemicznego giganta w 26 krajach.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane