• rozwiń
  • WIG20 2269.06 -0.98%
  • WIG30 2655.22 -0.97%
  • WIG 59485.35 -0.78%
  • sWIG80 14068.57 -0.33%
  • mWIG40 4576.20 -0.67%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Koniec z plastikiem, Lego stawia na ekologię. Wyłoży 1 mld dol. i zatrudni 100 pracowników

Koniec z plastikiem, Lego stawia na ekologię. Wyłoży 1 mld dol. i zatrudni 100 pracowników
Foto: Lego Foto: Producent klocków Lego planuje zainwestować 1 miliard dolarów w najbliższych piętnastu latach w celu zastąpienia jej kultowych bloków budowlanych z materiałów z tworzywa sztucznego na takie, które są lepsze dla środowiska

Duński koncern Lego zainwestuje 1 miliard dolarów w ciągu najbliższych piętnastu lat i zatrudni 100 pracowników. A wszystko po to, by zastąpić kultowe klocki z materiałów z tworzywa sztucznego na takie, które są przyjazne dla środowiska - informuje CNN Money.

Duński koncern w ostatnim roku wykonał 60 mld elementów klocków stąd, jak firma pisze w oświadczeniu, zmiana w dłuższej perspektywie mogłaby "znacznie zredukować wpływ na planetę".

100 nowych pracowników

Jak informuje CNN Money, Lego już wcześniej zrobiło wiele, aby zmniejszyć emisję dwutlenku węgla - przez zmniejszenie wielkości swoich opakowań oraz inwestycje w energetykę wiatrową.

Teraz będzie podejmować działania mające na celu opracowanie zamiennika dla tworzyw sztucznych, które będą bardziej przyjazne dla środowiska.

- Kilka czynników wpływa na trwałość materiałów - kompozycja materiałów, ich źródło, a także to co dzieje się po gdy produkt osiągnie koniec swojego życia - powiedział Joergen Vig Knudstorp, CEO Lego.

W celu opracowania nowego planu, Lego zatrudni w swoim duńskim oddziale 100 nowych pracowników. Projekt nowej strategii produkcji ma być gotowy w 2016 roku.

Nie pierwszy raz

Nie jest to jednak pierwsza próba ze strony duńskiego koncernu, aby stać się bardziej przyjaznym dla środowiska.

CNN Money przypomina bowiem, że w 2013 roku Lego rozpoczęło współpracę z WWF - Światowy Fundusz na rzecz Przyrody - w celu opracowania planu dla wytwarzania bardziej zrównoważonych materiałów.

Ponadto, w październiku ub.r., firma zakończyła 50-letnią współpracę z koncernem petrochemicznym Shell, po tym jak rozpoczął on wydobywanie ropy w Arktyce. Na mocy umowy zestawy zabawek Lego były dystrybuowane na stacjach benzynowych petrochemicznego giganta w 26 krajach.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
Eee
Loading...
Eee
Plastik w przypadku klocków akurat był dobry. Wcześniej klocki przetrwałyby 10000 lat. Teraz będą rozkładać się po 3 tygodniach, żeby trzeba było kupować nowe? Wszystko to pod płaszczykiem ekologii, żeby motłoch kupił.
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane