• rozwiń
  • WIG20 2191.61 -0.61%
  • WIG30 2491.65 -0.57%
  • WIG 58053.03 -0.42%
  • sWIG80 11621.13 -0.07%
  • mWIG40 3823.88 +0.09%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 17:15

Dostosuj

Popularny komunikator likwiduje opłaty. Ale wciąż chce zarabiać

Popularny komunikator likwiduje opłaty. Ale wciąż chce zarabiać
Foto: Shutterstock Foto: WhatsApp staje się bezpłatną aplikacją

WhatsApp robi gigantyczny krok w swoim rozwoju. Popularny komunikator rezygnuje bowiem z corocznej opłaty i staje się bezpłatny. Zgodnie z zapewnieniami, w zamian nie pojawią żadne reklamy.

W 2014 roku na kupno WhatsApp zdecydowali się właściciele Facebooka. Transakcja odbiła się szerokim echem na rynku - głównie z powodu ceny, które wyniosła 19 mld dolarów.

Bez zwrotu

Dotychczas po roku bezpłatnego korzystania z komunikatora, użytkownicy musieli płacić abonament, który wynosił około 0,99 centów na rok.

Teraz się to zmieni.

A jak zapewniają przedstawiciele popularnej aplikacji w zamian nie należy spodziewać się reklam.

"Wielu użytkowników WhatsAppa nie ma karty debetowej lub kredytowej i martwi się, że traci dostęp do swoich znajomych i rodziny po pierwszym roku. Tak więc w ciągu najbliższych kilku tygodni, usuniemy opłaty z naszych aplikacji. WhatsApp nie będzie pobierać opłat za swoje usługi" - napisali przedstawiciele WhatsAppa.

Na zwrot pieniędzy nie mogą jednak liczyć ci, którzy już wcześniej uiścili opłatę za abonament.

Reklam nie będzie

Z popularnej aplikacji korzysta już miliard osób, lecz przedstawiciele WhatsAppa mają nadzieję, że zniesienie opłat przyciągnie jeszcze więcej użytkowników.

Wielu ekspertów zastanawia się jednak, jak w tej sytuacji komunikator będzie zarabiać pieniądze. Zgodnie z zapowiedziami firmy będzie ona testować narzędzia, które pozwalają na komunikację z firmami, z którymi użytkownicy chcieliby się skontaktować.

Wielce prawdopodobne jest zatem, że już wkrótce będziemy mogli za pośrednictwem aplikacji wysłać wiadomość do banku, czy też sprawdzić lot.

Rodzice walczą z cukrem w diecie dzieci. Na pomoc przychodzi aplikacja:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane