• rozwiń

Kolejny niezwykły pomysł Elona Muska. "Nie mamy bladego pojęcia, co w ogóle robimy"

Kolejny niezwykły pomysł Elona Muska. "Nie mamy bladego pojęcia, co w ogóle robimy"
Foto: Twitter/Elon Musk Foto: Musk szybko przeszedł od słów do czynów

Elon Musk nie jest typem człowieka, który czeka, aż problem sam się rozwiąże. Gdy kilka tygodni temu założyciel takich firm jak Tesla i SpaceX utknął w korku pod Los Angeles, wpadł na pomysł wydrążenia gigantycznego tunelu, który zmniejszyłby natężenie ruchu. Okazuje się, że wcale nie żartował.

"Korki doprowadzają mnie do szału. Zamierzam zbudować maszynę drążącą i po prostu zacząć kopać" - napisał Musk w grudniu na Twitterze. "Rzeczywiście mam zamiar to zrobić" - dodał.
Pomysł mógł wydawać się żartem, ale Musk szybko przeszedł od słów do czynów. Właśnie opublikował na Twitterze zdjęcie ogromnej maszyny służącej do drążenia tuneli. Podpisał je "Minecraft", co jest nawiązaniem do słynnej gry, która polega m.in na drążeniu tuneli w celu pozyskiwania zasobów.
Pierwsze testy

Jak doniósł w ub. tygodniu portal Wired odbyły się już nawet testy w siedzibie SpaceX w Hawthorne w Kalifornii. Wykopano tam rów, który mierzy 9 metrów szerokości, 15 metrów długości i 4,5 m głębokości.

- Chcemy dowiedzieć się, czego potrzeba, aby poprawić szybkość drążenia o 500 do 1000 procent - powiedział Musk na początku lutego. - Nie mamy bladego pojęcia, co w ogóle robimy. Niech to będzie jasne - dodał.

Szalone pomysły

Musk jest znany z wielu szalonych - jak się na początku wydaje -  pomysłów. Jednym z nich jest Hyperloop, który ma zrewolucjonizować transport. Według założeń Muska podróż Hyperloopem ma odbywać się wewnątrz stalowych kapsuł poruszających się z prędkością ponad 1200 km/h. Technologia ta jest obecnie rozwijana przez wiele start-upów z całego świata, również z Polski.

We wrześniu ub. roku przedstawił plan kolonizacji Marsa, który przewiduje budowę olbrzymiej rakiety wyposażonej w przedział załogowo-towarowy zdolny do transportu dużej liczby ludzi i dużej ilości towarów w celu kolonizacji Czerwonej Planety. Miliarder ma nadzieję, że uda mu się wysłać pierwszych ludzi na Marsa w 2024 roku.

Elon Musk krytykuje dekret Trumpa:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
kornblum
Musk zapomniał o "drobiazgu" w rejonie Los Angeles dochodzi do trzęsień ziemi - taki olbrzymi tunel stałby się natychmiast grobem dla tysięcy jadących tam ludzi - ot taki sobie ciekawy grobowiec made in Musk ...
  • 1
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij
Anarcho68
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane