• rozwiń

Kolejny cios dla Ubera. Prokuratorskie oskarżenie w Korei Płd.

Kolejny cios dla Ubera. Prokuratorskie oskarżenie w Korei Płd.

Prokuratura w Seulu oskarżyła tamtejszą filię amerykańskiej firmy Uber, pośredniczącej w kontaktach klientów z prywatnymi osobami oferującymi transport samochodowy, o złamanie przepisów regulujących transport publiczny - poinformowała w środę agencja Yonhap.

W akcie oskarżenia wymieniony jest też szef Ubera Travis Kalanick. W Korei Południowej za udostępnianie usług transportowych bez wymaganej licencji grozi kara grzywny do 20 milionów wonów (ponad 16 tys. USD) lub do dwóch lat więzienia - wskazuje Yonhap.

Grzywna dla kierowców Ubera

W zeszłym tygodniu władze miejskie Seulu zapowiedziały karanie grzywną kierowców Ubera, którzy nie są zarejestrowani jako taksówkarze. Zaoferowano nagrodę za zgłaszanie władzom takich kierowców.

Uber prowadzi działalność w ponad 200 miastach w 45 krajach. Oferuje aplikację na smartfony pozwalającą na bezpośrednie kontaktowanie się klientów z prywatnymi osobami oferującymi transport samochodowy. Użytkownik podaje swoją lokalizację i cel, a aplikacja pokazuje mu najbliższych zalogowanych w systemie przewoźników.

Uber rozwija się bardzo dynamicznie, ale też ma kłopoty w wielu miastach. W Paryżu taksówkarze protestowali w połowie grudnia z powodu "nieuczciwej konkurencji" ze strony tej firmy. Według nowej ustawy o przewozie osób, która wchodzi we Francji w życie 1 stycznia, ułatwianie kontaktu między klientami a osobami, które nie są ani taksówkarzami, ani kierowcami zawodowymi, będzie niedozwolone.

Sędzia w Madrycie zakazał w tym miesiącu działalności firmy Uber w Hiszpanii w odpowiedzi na skargę złożoną przez madryckie stowarzyszenie taksówkarzy.

Zakaz działalności Ubera wprowadzono w Holandii, a także w Delhi, gdzie kierowcę współpracującego z tą firmą oskarżono o zgwałcenie pasażerki.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane