• rozwiń
  • WIG20 2208.54 -0.16%
  • WIG30 2497.43 -0.11%
  • WIG 57950.18 -0.06%
  • sWIG80 11410.26 -0.38%
  • mWIG40 3665.88 +0.46%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Ekspert od antywirusów padł ofiarą hakera. Branża kpi

Eksperci o ryzyku związanym z inwestowaniem w kryptowaluty Odtwórz: Eksperci o ryzyku związanym z inwestowaniem w kryptowaluty
Eksperci o ryzyku związanym z inwestowaniem w kryptowaluty "Źródło: TVN24 BiS"

John McAfee, kontrowersyjny twórca oprogramowania antywirusowego, poinformował, że jego konto na Twitterze zostało zhakowane i wykorzystane do promowania mniej znanych kryptowalut. Odrzucił jednocześnie sugestie, że incydent podważył jego wiarygodność jako eksperta do spraw cyberbezpieczeństwa. - Nie mam kontroli nad bezpieczeństwem Twittera - podkreślił.

"Moje konto zostało zhakowane. Twitter został poinformowany" - napisał McAfee na portalu społecznościowym.

Twitter oferuje dwuskładnikowe uwierzytelnianie. Oprócz hasła dostępu do konta dana osoba musi wprowadzić kod, który otrzyma na telefon. McAfee powiedział BBC, że aktywował tę opcję, ale według niego kod dostał się w ręce hakerów.

Po tej informacji niektórzy eksperci do spraw cyberbezpieczeństwa wykorzystali okazję, aby wyśmiać swojego kolegę po fachu.

McAfee odpowiedział im, że chociaż jest ekspertem, to nie ma kontroli nad bezpieczeństwem Twittera. "Mam hejterów. Jestem celem. Ludzie tworzą fałszywe konta, fałszywe zrzuty ekranu, mają fałszywe roszczenia. Jestem celem dla hakerów, którzy stracili pieniądze i mnie za to obwiniają. Proszę, weźcie za siebie odpowiedzialność" - zaapelował.

Ekscentryczny to mało powiedziane

John McAfee ma 72 lata. Jego życiorys to gotowy scenariusz na film. Najbardziej znany jest z wypuszczenia na rynek pierwszego komercyjnego programu antywirusowego. Jego majątek szacowany jest na grubo ponad 100 mln dolarów.

Był uzależniony od narkotyków, alkoholu i seksu. Był także podejrzany o morderstwo. Wielokrotnie miał problemy z prawem, był m.in. aresztowany za nielegalnie posiadanie broni.

Jest miłośnikiem jogi, o której napisał kilka książek. Był też kandydatem Partii Libertariańskiej na prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane