• rozwiń

Temat: Motoryzacja

Superauto dla czarnego charakteru. Jaguar stworzył pojazd dla wroga Bonda

Samochód na potrzeby agenta Odtwórz: Samochód na potrzeby agenta
Foto: Ten samochód nie ma być elegancki i seksowny, ma wyglądać groźnie. Za jego kierownicą siedzi bowiem groźny przeciwnik Jamesa Bonda w najnowszym filmie "Spectre" | Video: Samochód na potrzeby agenta

Zapomnij o eleganckim aucie. W najnowszym filmie o Jamesie Bondzie jego przeciwnik i czarny charakter porusza się drapieżnym Jaguarem Hero. Auto stworzono tylko na potrzeby filmu, w salonach raczej się nie pojawi. Ale wizerunkowo marka i tak swoje zarobi. Materiał "Faktów z zagranicy".

Ten samochód nie ma być elegancki i seksowny, ma wyglądać groźnie. Za jego kierownicą siedzi bowiem groźny przeciwnik Jamesa Bonda w najnowszym filmie "Spectre".

Nie do kupienia

To Jaguar C-X75, który przemyka po ulicach Rzymu. - Pracowaliśmy 24 godziny na dobę podczas tych sześciu tygodni. W nocy kręciliśmy sceny pościgów, a w ciągu dnia mechanicy pracowali w pocie czoła, aby naprawić wszystkie usterki - mówi David Farben, odpowiedzialny za dostarczenie samochodu na plan zdjęciowy.

- Kiedy jedna ekipa szła spać, druga zaczynała pracę. Na szczęście wszystkie 5 samochodów się uchowało. Wszystkie są w dobrym stanie. Wystarczyły drobne naprawy na bieżąco, by auta po chwili mogły wrócić na plan zdjęciowy - zdradza.

Ten wyjątkowy model nosi nazwę Hero i prezentuje się imponująco, ale jak się okazuje nie jeździ. Został stworzony do zdjęć statycznych. W pościgach brały udział kaskaderskie wersje tego samochodu. To pierwszy Jaguar stworzony na potrzeby filmów o Bondzie, który nie trafi do seryjnej produkcji. Podobny los czeka Astona Martina, którym porusza się Agent 007.

Oba auta pozostaną zatem tylko samochodami koncepcyjnymi. Pewne techniczne i stylistyczne rozwiązania mają jednak znaleźć się w innych modelach. Tak na pocieszenie.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
gadda33
A p.Duda, Nasz Dżejms Błąd jeno Skodzianką posuwa :))
  • 0
  • 0
  • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane