• rozwiń

Wszystkie smartwatche do zwrotu. Groźba poparzenia

Wszystkie smartwatche do zwrotu. Groźba poparzenia
Foto: mybasis.com Foto: Zegarki zostały wyprodukowane w Chinach

Intel wezwał do natychmiastowego zaprzestania korzystania ze swoich innowacyjnych zegarków Basis Peak. Firma z Mountain View zachęca do odsyłania trefnych smartwatchy. Powodem jest przegrzewanie się urządzeń, co może spowodować nawet oparzenia.

Przegrzewanie zegarka może "spowodować oparzenia lub pęcherze na powierzchni skóry" - powiedział cytowany w oświadczeniu Josh Walden, wiceprezydent i dyrektor generalny Intel New Technology Group.

Firma podkreśla, że sprawa jest pilna, ponieważ chodzi o bezpieczeństwo użytkowników. Intel nie określił, w jakim terminie klienci powinni zwrócić swoje zegarki, jednak zachęca ich, by zrobili to "jak najszybciej".

Firma technologiczna podała, że będzie rozpatrywała zwroty w ciągu 10 dni od otrzymania zegarka i akcesoriów. A klienci mogą liczyć na pełną rekompensatę pieniężną - inną w zależności od kraju. W Stanach Zjednoczonych ma ona wynieść 234 dolary i obejmować także koszty wysyłki, a np. w Niemczech - 244 euro.

Co najważniejsze, wszystkie dane zapisane w zegarkach będą dostępne dla użytkowników do 31 grudnia 2016 roku. Potem zegarki przestaną działać.

Jak wskazuje Intel, do tej pory "niewielka liczba klientów zgłaszała dyskomfort, pęcherze lub oparzenia w miejscu noszenia zegarka". O ile osób dokładnie chodzi, tego nie wiadomo. Podobnie także firma nie poinformowała o liczbie sprzedanych zegarków Basis Peak.

Zegarek został zaprojektowany przez Basis Science, która weszła do portfela koncernu Intel w marcu 2014 roku. Zegarki zostały wyprodukowane w Chinach.

Spadek sprzedaży

Na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli innowacyjnych zegarków, jednym z nich jest choćby Apple Watch. Ale jak wskazuje CNN Money, ich popularność wśród klientów jest wątpliwa.

Gigant z Cupertino poinformował bowiem w ubiegłym miesiącu, że sprzedaż Apple Watch spadła o 55 proc. od momentu wprowadzenia urządzeń na rynek w 2015 roku.

 

Intel: mamy technologiczną rewolucję na wzór odkrycia elektryczności:

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane