• rozwiń
  • WIG20 2102.23 +1.85%
  • WIG30 2406.14 +1.71%
  • WIG 56035.15 +1.46%
  • sWIG80 11616.48 +0.39%
  • mWIG40 3778.54 +0.59%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Popularne aplikacje zmienią nazwy. "Chcemy być bardziej transparentni"

Facebook służy biznesowi. "Firmy zwiększają przychody i zatrudnienie" Odtwórz: Facebook służy biznesowi. "Firmy zwiększają przychody i zatrudnienie"
Facebook służy biznesowi. "Firmy zwiększają przychody i zatrudnienie" "Źródło: TVN24 BiS"

Facebook zamierza zmienić nazwę Instagrama i WhatsAppa. Technologiczny gigant chce w ten sposób podkreślić, że obie aplikacje są jego własnością.

Facebook chce dołączyć swoją markę do nazw Instagrama i WhatsAppa. Tak mają powstać: "Instagram from Facebook" i "WhatsApp from Facebook" ("Instagram od Facebooka" i "WhatsApp od Facebooka").

Kontrowersyjne posunięcie?

Według "Bloomberga" jest to kontrowersyjne posunięcie. Obie aplikacje zostały stworzone bez udziału Facebooka, mają zupełnie inną kulturę korporacyjną i odnoszą sukcesy głównie dzięki swojej własnej tożsamości. Serwis przypomina, że założyciele Instagrama odeszli z Facebooka w 2018 roku.

Z kolei Reuters zauważa, że Instagram pełni szczególnie istotną rolę, jeżeli chodzi o przychody Facebooka. Aplikacja nie kojarzy się bowiem ze skandalami związanymi z prywatnością, a także przyciąga młodszych użytkowników w znacznie szybszym tempie. To wszystko przekłada się na większe zainteresowanie reklamodawców.

Jak poinformowała przedstawiciela Facebooka, nowe nazwy pojawią się na ekranach logowania aplikacji, a także w sklepach App Store i Google Play.

- Chcemy być bardziej transparentni, jeżeli chodzi o produkty i usługi będące częścią Facebooka – powiedziała rzeczniczka prasowa firmy.

W międzyczasie Federalna Komisja Handlu bada, czy Facebook ma na swoim rynku pozycję monopolisty. Organ regulacyjny sprawdza, czy portal społecznościowy przejmował rywali, aby usunąć konkurencję i uzyskać dominację w branży.

Facebook wykupił Instagrama w 2012 roku za 1 miliard dolarów, a WhatsAppa w 2014 roku za 16 miliardów dolarów. Z każdej z tych aplikacji korzysta ponad miliard osób.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane