• rozwiń
  • WIG20 2145.74 -0.66%
  • WIG30 2428.28 -0.61%
  • WIG 56700.27 -0.34%
  • sWIG80 11449.32 +0.03%
  • mWIG40 3622.18 -0.20%

Ostatnia aktualizacja: Dziś 09:45

Dostosuj

Innowacje, które dodają skrzydeł. Nie będziesz chciał wysiąść z samolotu

Innowacje, które dodają skrzydeł. Nie będziesz chciał wysiąść z samolotu

Plebiscyt Crystal Cabin Awards jest jak gala Oscarów w branży awiacyjnej. Co roku w Hamburgu wręczane są nagrody w siedmiu kluczowych kategoriach, które czynią podniebne podróże wygodniejszymi. Spośród wszystkich nagrodzonych rozwiązań, wybraliśmy te najbardziej innowacyjne.

Konkurs Crystal Cabin Awards ma zachęcić przewoźników do zmian i zainspirować ich do stosowania przyszłościowych rozwiązań. Poniższe pomysły sprawią, że loty będą bardziej komfortowe.

1. Czystsze toalety


Boeing zaskoczył samoczyszczącą toaletą, którą zamierza wkrótce zainstalować na swoich pokładach. Za tę innowację otrzymał najwyższą nagrodę w kategorii „Zdrowie”. Nad podobnym rozwiązaniem pracuje teraz także Airbus. Do czyszczenia wszystkich powierzchni wykorzystuje się promienie UV. Jakiekolwiek ręczne czyszczenie nie jest już konieczne. Toalety są na razie w fazie testów.

2. Regulowane siedzenia
Firma Rebel Aero zgarnęła nagrodę za swoje ekonomiczne fotele, które zawierają dwa siedzenia w jednym. W pierwszej opcji pasażer siedzi "normalnie". Druga zaś pozwala na podróżowanie w pozycji stojącej, dzięki składanej części fotela.


 

Taka funkcja daje pasażerom możliwość rozprostowania nóg czy zmianę pozycji. Dużo łatwiej też jest wydostać się mu z fotela. Rebel Aero musi teraz przekonać linie lotnicze do tego pomysłu, aby zechciały go kupić.

3. Więcej prywatnościStudent z TU Delft University zaproponował prosty, ale genialny zagłówek w kształcie hamaka. Pozwala na odizolowanie się od pasażerów, którzy głośno rozmawiają czy też np. pochrapują.


4. Przestrzeń dla urządzeń


Dzisiaj otoczenie jest projektowane w ten sposób, aby z wygodą korzystać z własnych urządzeń - zwłaszcza bezprzewodowo. W tej dziedzinie konkurencja rośnie coraz silniej. W plebiscycie doceniono jednak Lufthansa Systems, która przyczyniła się do rozwoju tego trendu.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane