• rozwiń

IBM przejmie Red Hat. "Największy zakup w historii"

Oto najszybsze superkomputery na świecie Odtwórz: Oto najszybsze superkomputery na świecie
Oto najszybsze superkomputery na świecie "Źródło: tvn24bis"

IBM poinformował, że przejmie amerykańską firmę Red Hat za 34 miliardy dolarów, wraz z długami. Według Reutersa, to największy zakup w historii przedsiębiorstwa z Nowego Jorku.

IBM, którego kapitalizacja rynkowa wynosi 114 miliardów dolarów, zapłaci 190 dolarów za akcję. To o 63 procent więcej niż wynosił kurs akcji Red Hat na zamknięciu piątkowych notowań w USA.

IBM przejmie Red Hat

Założona w 1993 roku firma Red Hat specjalizuje się w systemach operacyjnych Linux, najpopularniejszym oprogramowaniu typu open source, opracowanym jako alternatywa dla systemów dostarczanych przez Microsoft.

Jest także jedną z niewielu firm w branży usług w chmurze, która notuje wzrost przychodów.

IBM ma nadzieję, że transakcja pomoże mu dogonić takich gigantów jak Amazon, Alphabet i Microsoft w szybko rozwijającym się biznesie usług w chmurze.

Jednocześnie agencja Reutera wskazała, że akcje IBM straciły prawie jedną trzecią swojej wartości w ciągu ostatnich pięciu lat, podczas gdy akcje Red Hat w tym samym okresie wzrosły o 170 procent.

IBM został założony w 1911 roku i w branży technologicznej jest znany pod nazwą "Big Blue". Nazwa nawiązuje to niegdyś wszechobecnych niebieskich komputerów.

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane