• rozwiń

Gigantyczna transakcja na rynku drukarek

Gigantyczna transakcja na rynku drukarek
Foto: news.samsung.com Foto: HP przejmuje drukarki Samsunga. Za miliard dolarów

Informatyczny gigant HP (Hewlett-Packard) przejął za ponad miliard dolarów część Samsunga odpowiedzialną za produkcję drukarek. Amerykańska firma stwierdziła, że przejęcie przyczyni się do "ożywienia" wartego 55 mld dolarów biznesu, który "nie był unowocześniany od dziesięcioleci".

Transakcja warta jest dokładnie 1,05 mld dolarów. HP przejmuje od Samsunga całą technologię potrzebną do produkcji drukarek, patenty i wykwalifikowaną kadrę pracowników.

Wiele patentów

Samsung w tym segmencie ma silną pozycję w Azji. Oprócz tego południowokoreańska firma jest właścicielem 6,5 tys. patentów i zatrudnia 1300 pracowników z doświadczeniem w technologii druku laserowego.

W ramach zawartej umowy HP będzie produkowało dla Samsunga drukarki, które w Korei Płd. będą sprzedawane z logiem Samsunga.

Do finalizacji transakcji ma dojść w ciągu roku.

Przychody Samsunga ze sprzedaży drukarek wyniosły w ub. roku 1,4 mld dolarów.

HP chce "ożywić" biznes, którego wartość szacowana jest na 55 mld dolarów. Według Amerykanów "od dziesięcioleci brakuje w nim innowacji".

Samsung ma kłopot z nowym modelem:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane