• rozwiń
  • WIG20 2156.06 +0.06%
  • WIG30 2442.11 +0.09%
  • WIG 56898.36 +0.21%
  • sWIG80 11489.29 +0.33%
  • mWIG40 3644.68 +0.66%

Ostatnia aktualizacja: Wczoraj 17:15

Dostosuj

Rajd Wiedźmina na giełdzie. Akcje najdroższe w historii

Rajd Wiedźmina na giełdzie. Akcje najdroższe w historii
Foto: CD Projekt Foto: Historyczny rekord cen akcji CD Projekt

Akcje CD Projekt, spółka, która stworzyła popularną grę Wiedźmin, w ciągu ostatnich dwóch sesji dosłownie wystrzeliły. Obecnie jej kurs jest najwyżej w historii.

Akcje CD Projekt rosły już od początku tygodnia, ale najmocniejszy skok zaliczyły w czwartek, po tym jak rano analitycy Domu Maklerskiego Trigon wznowili wydawanie rekomendacji dla firmy od zalecenia "kupuj". Co więcej, ustalili cenę docelową jednej akcji na poziomie 61 zł, tymczasem rynkowo wynosiła ona wówczas 43,22 zł.

W ocenie analityków twórcy kultowego "Wiedźmina" mogą liczyć na średnioroczny zysk na poziomie aż 221 mln zł w latach 2015-2017 r. A wynik ten nie uwzględnia efektów sprzedaży nowej gry karcianej "Gwint", cieszącej się rosnącym zainteresowaniem. Zdaniem analityków DM Trigon może ona stać się uzupełnieniem i stabilizatorem sytuacji finansowej spółki, a w przypadku dużego sukcesu bardzo istotnym elementem zysków.

Inwestorzy błyskawicznie zareagowali na tę rekomendację. Znacząco wzrósł popyt na akcje, co poskutkowało zwiększeniem się ich ceny. Dziś za akcje CD projekt trzeba było zapłacić 48,99 zł. Oznacza to około 23-proc. podwyżkę od poniedziałku. Jest to też najwyższy poziom w historii.

 

Dobra passa

Kolejne odsłony "Wiedźmina" cieszą się popularnością wśród graczy na całym świecie. W lipcu "Wiedźmin 3: Dziki gon" otrzymał miano gry komputerowej wszech czasów - taką decyzję podjęli użytkownicy amerykańskiego serwisu Metacritic.

Generowane dzięki niej zyski bardzo dobrze wpłynęły w tym roku na kondycję finansową CD Projekt. Wyniki finansowe Grupy za pierwszych dziewięć miesięcy br. to odpowiednio 419,8 mln zł przychodów i 171,2 mln zł zysku netto.

Wiedźmin grą roku, ale apetyty rosną. "Musimy stworzyć grę, która odniesie jeszcze większy sukces":

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
 • Komentarze (2)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze
stefffon
Akcje to wlasciwie hazard dla normalego człowieka (generalnie przegrasz jak w kasynie). Dopiero umiejętna plotka (kłamstwo) albo "cynk" potrafi dać zarobek w milionach.
 • 0
 • 0
 • zgłoś naruszenie
zamknij

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane