• rozwiń

Syczenie i szum iPhone'a 7 budzą ciekawość. Sprzedaż kwitnie

Foto: Sergei Fadeichev/TASS/Forum Foto: iPhone 7 został zaprezentowany 7 września

Jeżeli wasz nowy iPhone 7 wydaje dziwne dźwięki to wiedźcie, że nie jesteście sami - piszą internauci. Apple otrzymał szereg skarg na "siódemki", ale nie wszystkie są zasadne. Koncern przyznał, że jest świadom pewnych kłopotów występujących z adapterem. To jednak nic dla fanów smartfonów z jabłuszkiem. Sprzedaż nowego iPhone'a zaczęła się rewelacyjnie.

Zjawisko zostało już okrzyknięte na Twitterze mianem "Hissgate" (od angielskiego słowa "hiss", czyli syczenie). Wielu użytkowników publikuje na portalach społecznościowych filmy, na których słychać, jak ich iPhone’y wydają właśnie taki dźwięk. Szum i syczenie mają występować podczas korzystania z aplikacji wymagających intensywniejszej pracy procesora, np. podczas grania.

Nie wiadomo na razie, ilu urządzeń dotyczy to zjawisko.
 

Apple komentuje

To nie jedyne narzekania klientów firmy spod znaku nadgryzionego jabłka. Właściciele telefonów skarżą się na forach internetowych na słabą jakość dźwięku podczas połączeń.

Niektórzy napotkali też problemy podczas korzystania ze słuchawek EarPods, które łączą się z iPhone’ami 7 i 7 Plus poprzez port Lighting. Po ich podłączeniu regulacja głośności na kablu przestaje działać po kilku minutach. Inni zgłaszali kłopoty z adapterem, który łączy tradycyjne słuchawki ze smartfonem.

"Jeżeli ekran jest wygaszony, adapter przestaje funkcjonować po pięciu minutach bezczynności. Przyciski (regulacja głośności i pauza - red.) nie działają i żeby je uaktywnić trzeba ponownie podłączyć przejściówkę" - napisał na Twitterze jeden z posiadaczy iPhone’a 7.

Rzecznik Apple potwierdził CNN Money, że firma jest świadoma problemu i pracuje nad jego rozwiązaniem.

Apple zrezygnowało w nowych telefonach z klasycznego 3,5-milimetrowego gniazda mini-jack. Gigant z Cupertino zrobił to, aby zachęcić swoich klientów do korzystania z bezprzewodowych słuchawek Air Pods.

Szaleństwo trwa

Na razie nie wygląda na to, żeby te drobne kwestie miały wpływ na mniejszy popyt na iPhone'a 7 i 7 Plus. Wręcz przeciwnie. Operatorzy w Stanach Zjednoczonych, tacy jak Sprint i T-Mobile ogłosili rekordową sprzedaż tych urządzeń. Co więcej, iPhone'y w kolorach czarnym i onyksowym są wyprzedane, zarówno w salonach jaki i w internecie.

 

Tak wyglądają bezprzewodowe słuchawki Apple:

Podziel się:

Bądź na bieżąco:
  • Komentarze (0)

Dodaj Komentarz

Zaloguj się , aby dodać komentarz
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
+0 nowe komentarze

Zasady forum

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN24BiŚ nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane