• rozwiń

Nowy rekord prędkości. Ten samochód to prawdziwy potwór

Nowy rekord prędkości. Ten samochód to prawdziwy potwór
Foto: hennesseyperformance.com Foto: Samochodem, który podjął próbę był Hennessey Venom GT Spyder

Amerykańska firma Hennessey Performance, która specjalizuje się w modyfikowaniu sportowych aut rożnych marek, obchodzi w tym roku 25-lecie istnienia. Z tej okazji nie było jednak tortu, szampana i konfetti. Zespół tego przedsiębiorstwa zamiast siedzieć i poklepywać się po plecach, wolał pobić rekord prędkości wśród samochodów z nadwoziem typu kabriolet.

Do próby bicia rekordy doszło na płycie Naval Air Station w kalifornijskim Lemoore. Wyzwanie było spore, bo dotychczasowy rekord dla kabrioletów z 2013 roku, należący do Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse, wynosił 408 km/h.

Nie pierwszy rekord

Samochodem, który podjął próbę był Hennessey Venom GT Spyder. Nadzieje były duże, bo to auto w wersji coupe ustanowiło w 2014 roku rekord prędkości w swojej klasie, osiągając aż 435 km/h.

Tym razem również się udało. Nowy rekord dla kabrioletów wynosi teraz szalone 427 km/h. Nie ma się jednak czemu dziwić, jeżeli spojrzymy na specyfikację pojazdu.

Venoma GT napędza 7-litrowy silnik V8 o mocy 1451 KM osiąganej przy 7200 obr./min. Zdaniem producenta auto od 0 do 100 km/h rozpędza się w zaledwie 2,4 sekundy, a 320 km/h osiąga po 13 sekundach.

Ustawienia

Zamknij ustawienia
Ustawienia zostały zapisane